Futsalový kemp ERA-PACKu jsme zastihli v úterý během dopoledního tréninku ve sportovní hale, který vedli ostřílení borci Michal a Roman Marešové. „Nejsou tady jen Chrudimáci, ale i kluci z okolí. Chceme, aby si kluci během kempu vyzkoušeli, jak se trénuje futsal. Naším cílem je, aby kluci co nejvíce pracovali s balonem, zlepšili koordinaci a hlavně, aby odjížděli s dobrým pocitem, že si tady s námi mohli zatrénovat. Snad budou chtít přijet příští rok znovu," usmíval se Michal Mareš.

Na Futsal Campu nejde jen o futsal. „Děti mají zajímavý program. Učí se angličtinu, jezdí po výletech nebo hrají fotbalgolf. Futsal pak trénujeme ve dvou skupinách po patnácti dětech. Trénujeme vždy tak hodinu a čtvrt," popisoval mladší z bratří Marešů a pokračoval: „Ročníky jsou tu od 2010 po 2006. Možná i někdo starší. Někteří kluci jsou vážně šikovní. Na všech je vidět, že chtějí trénovat. Kluci se snaží a můžeme je pochválit."

Bratři Marešové se ujali dětí hned po svém vlastním tréninku, který absolvovali s A-týmem. Rozhodně na nich nebylo vidět, že by je do práce s dětmi někdo nutil. Ba naopak! „Někteří jsme tady pro kluky vzorem a chceme, aby si s námi mohli zatrénovat. Snažíme se klukům ukázat, jak to všechno chodí a jak se v Chrudimi trénuje," sdělil Michal Mareš.

Futsal Camp je rozhodně dobrá věc, ale nechybí českému futsalu i mládežnické futsalové soutěže? „Myslím si, že systém je nastavený dobře. Základem je fotbal. Stejně ti kluci přes zimu trénují v hale, a když párkrát za rok přijdou i na futsalový trénink, tak jim to dá hodně i do fotbalu," zdůraznil Mareš a navázal: „Samostatné futsalové soutěže pro děti nejsou potřeba. Rozhodující věk je pak v dorostu, kdy se hráči rozhodují, jakému sportu se budou věnovat více. Mohou případně naskočit do futsalových soutěží, které tu máme."