V posledním utkání proti Berounu dokonce řídil drtivou výhru východočechů 68:0. Sám se zápase prosadil hned čtyřikrát.

Byl jste nejúspěšnější hráč, položil jste čtyřikrát. Jak utkání hodnotíte?
Mně se hrálo velice dobře. Kluci odvedli spoustu práce. Vytvářeli díry v obraně soupeře, kterých jsem já využíval a mým jediným úkolem už jen bylo vzít míč a doběhnout do try zóny.

V ragby je rychlost a tvrdost důležitá. Vy tyto vlastnosti máte a využíváte jich stoprocentně. Navíc jste extrémně rychlý, kde se to ve vás bere?
Základy rychlosti jsem získal na fotbale. Tvrdost a obratnost zase při bojových sportech. Navštěvoval jsem SK Pretorian Pardubice, který mi v tomto velmi pomohl.

Co přesně si mají čtenáři představit ve spojení s tímto klubem?
Je to klub smíšených bojových umění. Věnují se tam například brazilskému Jiu Jitsu, MMA, boxu, thajskému boxu a komplexnímu smíšenému bojovému umění.

V ragby se vám velmi daří. Jste nováček a přitom patříte k nejlepším hráčům. Dařilo se vám podobně i v bojových sportech?
Nějaké úspěchy mám. V roce 2013 jsem se stal mistrem České republiky v brazilském Jiu Jitsu. Mám za sebou i dva zápasy v MMA, kdy jsem porazil Flajsara z Brna, což považuji za své největší úspěchy, i když jsem si o něj zlomil ruku (smích). Kvůli té zlomenině jsem měl pauzu a díky tomu jsem se dostal k ragby.

Jak se vůbec dostane člověk od bojových sportů k ragby?
Konkrétně já jsem se k týmu připojil díky kamarádovi Ondrovi Holému, ten mi řekl, že se mám přijít podívat a zkusit si to, tak jsem si řekl proč ne.

Vraťme se k zápasu. Vy jste v 55. minutě získal míč u poloviny hřiště a ze zdánlivě bezvýchodné situace dokázal proběhnout až do try zóny. Jak byste tu situaci popsal ze svého pohledu?
Prostě jsem vzal míč, běžel ze strany na stranu, a pak už jen rovně (smích). Ale vážně, od určité části zápasu měl soupeř v obraně takové nedostatky, že jich stačilo využívat. Hodně tomu napomohly podmínky, v kterých se utkání hrálo.