Předchozí střetnutí chrudimských se Žamberkem byla velmi vyrovnaná a nejednostranné utkání právě slibuje i pátý zápas, takříkajíc o všechno.

Při bližším pohledu na předchozí duely je zřejmé, že dnes budou rozhodovat opravdové maličkosti, jako třeba špatná vyhození, která by si měli Žolíci tentokrát pohlídat a neopakovat tak chyby ze soboty, kdy ve 44. minutě právě kvůli špatnému vyhození soupeř zvítězil.

1. semifinále Žamberk – Chrudim B 2:1
2. semifinále Žamberk – Chrudim B 2:3p
3. semifinále Žamberk – Chrudim B 3:1
4. semifinále Žamberk – Chrudim B 2:3

Naprosto vyrovnaná je i druhá semifinálová série, ve které spolu svádí tuhé boje hokejbalisté rezervy Chlumce nad Cidlinou a rezerva Svítkov Stars Pardubice. Zatímco béčko Chlumce nad Cidlinou postupně otáčí v sérii se Svítkovem dvouzápasové manko, hráči chrudimského Jokeritu prozatím v semifinálové sérii se Žamberkem byli pozadu pouze o jedinou výhru.

V chrudimském celku se dá očekávat velká touha po vítězství i vzhledem k tomu, že play-off pro A tým Chrudimi již skončilo po nevydařené sérii s Deltou Pardubice. Co to znamená pro chrudimskou rezervu? Ta může jásat, protože by měla být posílena právě o hráče z vypadnuvšího A týmu. Jmenovitě se jedná o ostrostřelce jakými jsou například Svatopluk Šídlo nebo Petr Novelinka.

Na druhou stranu je nutné zmínit, že i Žamberk možná chystá posílení svého kádru o hráče z vyšší ligy, což by Chrudimáky rozhodně nijak dvakrát nepotěšilo. Co chrudimské Žolíky musí zajisté alespoň trochu mrzet je ale především fakt, že se nedočkají výpomoci od svého nejlepšího klubového střelce a zároveň vítěze gólových statistik základaní části celé ligy, Martina Čejgla, se kterým připravujeme rozsáhlý rozhovor už v příštím úterním vydání Týdeníku Chrudimsko.

Chrudimské hokejbalisty tedy nečeká lehký úkol, ale doufejme, že na pomyslné cestě za obhajobou loňského titulu udělají další krok, nedají svoji kůži lacino a kýžené finále si vybojují.

Rozhodující páté semifinále je na programu dnes od 17 hodin v Letohradu, kde Žamberk hraje utkání nadstavbové části.

S čím chrudimští hokejbalisté do Letohradu jedou a co od zápasu očekávají, jsme se ptali Zdeňka Řeháka, zástupce týmu HBC Jokerit Chrudim: „Předchozí zápasy byly velmi vyrovnané a vypovídá o tom i výsledek jednotlivých utkání, který byl vždy velmi těsný. Hned tři utkání skončila pouze jednobrankovým rozdílem, navíc druhý duel se Žamberkem se nám podařilo urvat až po základní hrací době. Od soupeře očekáváme, že bude běhavější, což je tak trošku náš styl, ale pevně věřím tomu, že se na to dokážeme dobře takticky připravit. My velmi spoléháme na kvalitního gólmana, který nás již mnohokrát v důležitých utkáních podržel a pevně věříme, že tomu tak bude i v rozhodujícím duelu o fínále. Když to vezmu kolem a kolem, tak poslední dva zápasy jsme byli lepší, ač to tak možná nevypadá, protože soupeř nás přestřílel, především pak ve třetí třetině posledního duelu, ale ze hry jsme měli určitě více my. Pevně tedy doufám, že dnes to finále takříkajíc urveme a necháme tam všechno!"

Páté a zároveň rozhodující utkání začíná v 17:00 na stadionu v Letohradě, tak držte alespoň na dálku chrudimským hokejbalistům palce!