Chrudimští futsalisté zaznamenali první prohru v letošním ročníku Chance Futsal ligy. Ve Zruči nad Sázavou si Benago zkraje druhé půle vytvořilo tříbrankové vedení, které již chrudimští futsalisté smazat nedokázali. (Fakta z utkání na str. 21). Na první pozici Era-Packu v základní části se již nic nemění, v posledním kole se rozhodne o soupeři pro čtvrtfinálové boje, konkrétně jestli Chrudim pojede do Brna či do Prahy.

Benago Zruč n. S. – Era-Pack 3:2

Před plnou sportovní halou ve Zruči nad Sázavou se od úvodních minut držela více na balonu Chrudim, jenže výraznější příležitosti si vypracovat nedokázala. Na druhé straně musel Žďánský hned zkraje zápasu likvidovat velké šance Brahimiho a Marcela. Druhý jmenovaný navíc v desáté minutě zastavil na brankové čáře střelu chrudimského Romana Mareše rukou, sudí ale chrudimským futsalistům pokutový kop nedaroval. „V ten moment jsem stál přímo proti. Marcelo tam ruku dal, asi ho to trefilo. Mohlo to svým způsobem zápas ovlivnit, ale od toho jsou rozhodčí, kteří rozhodli, jak rozhodli. Určitě to není důvod, proč jsme prohráli," řekl k situaci trenér Chrudimi Jaroslav Bartušek.

Stíhací jízda

Na úvodní gól si museli fanoušci počkat až do 24. minuty, kdy stál Brahimi na konci přesné kombinace ve falešné power-play Benaga – 1:0! Otřesená Chrudim vzápětí inkasovala podruhé, když se z voleje prosadil Belej. Tragickou pětiminutovku pro Chrudim uzavřel zakončením mezi nohama chrudimského gólmana Rodek – 3:0.

Trenér Jaroslav Bartušek ihned zareagoval a stáhl brankáře Žďánského, místo kterého poslal na hrací plochu pátého hráče v rozlišovacím dresu. První úspěch se dostavil devět minut před koncem, kdy viděl Marcelo po faulu na Koudelku červenou kartu. Střelu z volného přímého kopu poté poslal do sítě Dentinho – 3:1!

Převaha Era-Packu v pěti hráčích v poli pokračovala, Benago však pozorně bránilo a příliš šancí v oslabení soupeři nepovolilo. O poslední změnu stavu se postaral přesnou dorážkou Max, jeho zakončení čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou již na výsledku nic nezměnilo. Chrudim si zapsala úvodní porážku v sezóně, před Benagem má kolo před koncem základní části stále náskok čtyř bodů. „Věděli jsme, že zápas na Benagu nebude jednoduchý. Myslím si, že rozhodlo, že jsme nedokázali proměnit šance, kterých jsme oproti soupeři měli o něco více," uvedl trenér Chrudimi Jaroslav Bartušek.

„Je velká škoda, že jsme třikrát inkasovali, jelikož jsme to poté museli dohánět v power play, což se nám také moc nedařilo. Ale odehráli jsme dobré utkání a teď se musíme připravit na play off," dodal Jaroslav Bartušek. (pd, spa)