O tom, že se chrudimští futsalisté před play off dostávají do vynikající formy a pohody, není po zápase s Plzní pochyb. ERA-PACK před vlastními fanoušky nasázel do sítě oslabené Plzně třináct branek, a vrátil jí tak ztrátu z úvodního vzájemného zápasu. Na vítězství se hned čtyřmi brankami podílel v prvním zápase za Chrudim Everton, kapitán Lukáš Rešetár nastřílel hattrick.

Souboj prvního týmu se třetím týmem tabulky, který do Chrudimi přicestoval výrazně oslaben, nabral jasný směr již v úvodu utkání. Při prvním střídání v chrudimském dresu se vstřelenou brankou uvedl hned v 1. minutě nový Brazilec Everton. Do čtvrté minuty Chrudim svého soupeře takřka nepustila k balónu, po dalších brankách Felipeho a Tomáše Koudelky navíc navýšila i své vedení. Hluchá pasáž bez gólu skončila ve 13. minutě po trefách Matěje Slováčka, Lukáše Rešetára a Romana Mareše, který čtyři minuty před pauzou zvyšoval již na rozdíl šesti branek. Následně se prosadili také Plzeňští, po pěkné individuální akci snížil talent českého futsalu Jan Křemen, ale to bylo ze strany Interobalu na dlouhou dobu všechno.

Ve druhém poločase pokračovala kanonáda Chrudimi. Hattrick nejprve dokonal Lukáš Rešetár, Everton ho o gól překonal. Z gólové radosti se radovali podruhé Matěj Slováček a také David Drozd, Plzni ještě dvakrát zaduněla za zády gólmanů konstrukce branky. Poslední tečku za skóre udělal plzeňský Štrajt, který pak v posledních sekundách navíc neproměnil desetimetrový kop.

ERA-PACK v konečném součtu porazil Plzeň 13:2 a vyrovnal tak svůj nejlepší střelecký výsledek v sezoně.

Chrudim - Plzeň 13:2

Fakta - branky:  1. Everton (R. Mareš), 3. Felipe (Everton), 4. Koudelka (Slováček), 13. Slováček (D. Drozd), 14. Rešetár (Litviněnko), 16. R. Mareš, 24. Everton (Rešetár), 25. Slováček (Koudelka), 25. Rešetár (Slováček), 26. Rešetár, 27. Everton (D. Drozd), 29. D. Drozd (Max), 34. Everton (Max) – 16. Křemen, 38. Štrajt (Křemen). Chrudim: Litviněnko (21. Žďánský) – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Rešetár (C), Slováček, Felipe. Plzeň: Němec (13. Bartůněk, 26. Němec) – Rozboud, Forman, Kučera, Slavík, Sláma, Štrajt, Abrham, Štverák, Mižár, Křemen, Künster.

Felipe Conde, trenér Chrudimi: „Připravovali jsme se na těžký zápas proti skvělému týmu. Soupeř k nám přijel bez řady důležitých hráčů, což ale nezměnilo nic na faktu, že jsme odehráli excelentní utkání. Naše hra v útoku se neustále zlepšuje. Musíme ocenit spíše náš výkon než výsledek, protože jsme se utkali s jiným týmem než s tím, který Plzeň v nejsilnější sestavě má. Myslím si, že Plzeň dokáže postoupit do semifinále, protože má kvalitní tým a skvělého trenéra. My musíme pokračovat v tvrdé práci a stále bojovat o splnění našeho cíle v podobě první pozice po základní části."

Petr Dejnožka