Soupeřem mu bude Radio Krokodýl Helas Brno, tedy tradiční moravský klub, který v současné době hraje českou nejvyšší futsalovou soutěž. Právě Chrudim s Brnem jsou jediné dva prvoligové týmy, které proti sobě v rámci čtvrtfinále nastoupí.

Pro FK ERA-PACK to bude další nelehká zkouška. Je však v pozici jasného favorita. V tomto soutěžním ročníku ještě nepoznal hořkost porážky.
To jeho soupeř z Brna je na tom o dost hůře. Helas jistě pomýšlel na to, že se letos bude pohybovat výše. Zatím mu ale patří místo, na kterém ukončil loňský ročník, tedy desáté.

Brňané svými výsledky příliš nepřesvědčili a s pouhými dvěma výhrami jsou po právu na třetím nejhorší příčce.

V poháru se však dokázali probojovat regionální kvalifikací a v osmifinále zaskočili vysokomýtský Nejzbach na jeho palubovce, když vyhráli 3:2.
Dvanáctinásobný mistr ligy a osminásobný vítěz poháru bude pro Helas daleko větším oříškem. Brňané totiž proti Chrudimi nevyhráli už osm let a poslední vzájemný duel skončil hrozivým skóre 12:0 pro FK ERA-PACK.

Jistý postup Chrudim ale nemá, což si moc dobře uvědomuje i Radim Záruba „V zápase nás nečeká určitě nic jednoduchého, Helas hraje tvrdý a nepříjemný styl, i když nevím, v jaké sestavě se soupeř sejde. My se hlavně chceme soustředit na náš výkon a naší hru. Za čtrnáct dní máme elitní fázi Ligy mistrů, a tak jdeme z plné přípravy, ale věřím, že zvítězíme a postoupíme dál."

Utkání začíná ve 20:00 ve sportovní hale Vodova v Brně.

Do semifinále už v neděli postoupilo Benago. Utkání Sparta – ZS Liberec skončilo včera po uzávěrce. Zápas Ostrava – Zlín je na programu dnes.