Předpokládá to ovšem vyhrát nelehkou skupinu D hranou v Lisabonu, kterou ji přiřknul los, protože do dalších bojů postoupí pouze vítěz.

Nasazení týmů do zápasů je odlišné než při turnajích, které pořádal ERA-PACK v domácím prostředí. Proto nebude hrát nejtěžší zápas jako poslední, ale dva těžké zápasy, které by měly rozhodnout o postupu, odehraje již v prvních dvou dnech.

Pořadatelský klub má vždy číslo 1. Ostatní tři soupeři jsou v pořadí seřazeny podle koeficientu, který nasbírali v hodnocení UEFA.

1 - Sporting Clube de Portugal (Portugalsko);
2 - El Pozo Murcia (Španělsko);
3 - FK ERA-PACK Chrudim (Česká republika);
4 - City'US Târgu Mureş (Rumunsko).

Tento miniturnaj zahájí El Pozo Murcia zápasem proti rumunským šampionům City'US Târgu Mures. ERA-PACK čeká první hrací den večerní utkání, ve kterém změří síly s domácím Sportingem Lisabon.

Druhý hrací den nastoupí nejprve ke svému utkání naši borci proti El Pozu Murcia. Další utkání obstarají domácí lvi s mistry Rumunska.

Poslední hrací den bude trochu překvapivě na programu nejprve utkání El Pozo Murcia - Sporting Lisabon a turnaj uzavře duel City'US Târgu Mures - FK ERA-PACK Chrudim.

Rozpis utkání
Čtvrtek 25. 11.
19:00 - El Pozo Murcia FS x City'US Târgu Mures
21:30 - Sporting Lisabon x FK ERA-PACK Chrudim
Pátek 26. 11.
19:00 - FK ERA-PACK Chrudim x El Pozo Murcia FS
21:30 - Sporting Lisabon x City'US Târgu Mures
Neděle 28. 11.
16:00 - El Pozo Murcia FS x Sporting Lisabon
18:30 - City'US Târgu Mures x FK ERA-PACK Chrudim.

Rozhodčími turnaje budou Massini Francesco (Itálie), Oleg Ivanov (Ukrajina), Elchin Mammadov (Ázerbájdžán) a Sergej Velikij (Rusko).

Turnaj se bude hrát ve čtvrti Odivelas (severozápad Lisabonu), v hale Pavilhao Multiusos, která pojme vice než dva tisíce návštěvníků. Oficiálním míčem turnaje se stal míč Mikasa. Jedná se o míče renomovaného japonského výrobce, typ FL450-YGR. Tato značka je známá především z volejbalu, basketbalu, beach volejbalu a dalších sportů. Tento míč je o něco menší než je Select, což je oficiální míč pro Jetbull Futsal ligu (přesně je to o 2 cm v průměru). Naproti tomu je Mikasa FL450-YGR oficiálním míčem portugalského futsalového svazu, Sporting Lisabon s ním hraje ligová utkání, a tak jistě není překvapením, že tento míč vybrali domácí také pro utkání UEFA Futsal Cupu.

Sporting Lisabon spustil speciální stránky věnované Elite Round.

Na stránkách www.sporting.pt/uefafutsalcup můžete nalézt informace k blížícímu se miniturnaji.

Na těchto zajímavých stránkách naleznete videa z úvodní fáze Main Round tohoto ročníku UEFA Futsal Cupu, ze slavnostní tiskové konference při podpisu smlouvy o pronájmu multifunkční haly v předměstí Odivelas, dále pozvánky hráčů na tento turnaj. Další sekce jsou tradiční - výsledky, rozpis utkání a tabulka. Na stránkách nechybí také představení všech čtyř mužstev a nechybí ani aktuální zprávy.

Pro zajímavost: balíček vstupenek na všechny 3 hrací dny stojí 10 €, na jednotlivé hrací dny (oba zápasy) 5 €.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘŮ

Sporting Lisabon
Sporting je známý zejména z fotbalového prostředí a futsalový oddíl se mezi sportovní oddíly klubu zařadil v osmdesátých letech. Již v roce 1991 vyhrál domácí ligovou soutěž, a to se mu pak povedlo ještě osmkrát, naposledy letos na jaře, kdy ve finále play-off porazil lisabonskou Benficu, se kterou soupeří i na fotbalových trávnících..
Dres Sportingu vždy oblékala řada reprezentantů, k těm známějším patří například brankář Joao Benedito, který je v kádru týmu nyní, ale proti ERA-PACKu Chrudim stanul i na podzim 2004, kdy portugalský celek porazil českého mistra 3:2 při jeho premiéře v evropském poháru. Ofenzivně laděný Leitao je protřelý světoběžník, který si kromě portugalské ligy vyzkoušel i tu španělskou a brazilskou. Ostatně v Brazílii se tento držitel portugalského pasu také narodil.
V UEFA Futsal Cupu pochopitelně nestartuje Sporting poprvé. V sezoně 2000/01, kdy se hrálo poněkud odlišným systémem než nyní, byl vyřazen až v semifinále soutěže španělským Castellónem. V již zmíněném ročníku, ve kterém vyřadil chrudimský ERA-PACK, skončil ve čtvrtfinálové skupině na 3. místě. Letos se Sporting probojoval do Elite round z „bratislavské“ skupiny, z níž postoupil spolu s domácím Slov-Maticem a doma bude patřit k aspirantům na postup.

El Pozo Murcia
Celek z Murcie je nejúspěšnější španělský klub posledních let, statistiky ani nepřipustí jinou verzi. V posledních pěti sezonách totiž čtyřikrát vyhrál španělskou ligu a to ve futsalovém světě něco znamená. El Pozo byl založený v roce 1991 a již za 4 roky přišel první triumf v pohárové soutěži, o tři roky později Murcia poprvé vyhrála domácí ligu. Zmíněné čtyři poměrně čerstvé tituly ukazují, že Murcia své pozice nehodlá vyklízet ani v budoucnu.
V UEFA Futsal Cupu se ale týmu nedaří tak, jak by si představoval. Ani jednu účast nepřetavil v zisk cenné trofeje. V roce 2005 ztroskotal v semifinále, o rok později v domácím prostředí na rivalském Interu Movistar. V roce 2008 dosáhla Murcia největšího úspěchu v této soutěži, když byla favoritem ve finále, jenže po pokutových kopech v něm podlehla Jekatěrinburgu. A loni Murcia potvrdila, že UEFA Cup jí zkrátka nejde - mezi nejlepší čtyři celky jí nepustilo italské Luparense.
Když se podíváme do sestavy týmu, najdeme jména, která budí úctu. Aby také ne - žádný jiný klub na světě se nemůže pochlubit tím, že by ve svém kádru měl kapitány reprezentačních týmů Brazílie a Španělska - těmi jsou Vinicius a domácí Kike. I další jména jsou ve futsalovém světě pojmem a již za pár dnů nastoupí proti ERA-PACKu Chrudim. Ten se tak stane prvním českým klubem, který se proti Murcii postaví.

City'US Targu Mures
Rumunskému futsalu kraluje v posledním období celek z Targu Mures, města se 150.000 obyvateli, ve kterém si v roce 2008 vybojoval český národní tým postup na MS. V té době se zde již pomalu tvořil základ týmu, který v minulé sezoně získal rumunský titul a aktuálně je největším dodavatelem hráčů pro rumunskou reprezentaci. Mimochodem, i další kvalifikaci, o ME 2011, sehraje český tým v tomto městě proti domácímu týmu.
City'US Targu Mures, jak zní celý název klubu, získal svůj první titul na jaře 2010, ale má ve své sbírce úspěchů i tři prvenství v rumunském poháru, všechny v řadě v posledních třech sezonách. V poslední době se stal hlavním dodavatelem hráčů do národního týmu a dres Targu Mures obléká i jeho kapitán Robert Lupu, který se do týmu vrátil z druhé španělské ligy.
Do Elite Round se Targu Mures probojovalo v podobné pozici, jako chrudimský ERA-PACK. Hrál v domácím prostředí a obsadil druhé místo, když v posledním utkání prohrál s vítězem skupiny, což byl v tomto případě Araz Naxcivan z Ázerbájdžánu.

(pp)