Chrudimští soutěž vyhráli po roční odmlce, loni ve finále podlehli Teplicím v penaltovém rozstřelu.

V pátečních semifinálových duelech Era-Pack porazil Benago Zruč nad Sázavou 5:1, a Plzeň zdolala Vysoké Mýto 8:6 v prodloužení. Druhý východočeský zástupce v závěrečném Final Four přitom v utkání třikrát vedl o tři góly (viz níže).

„Vždy je těžké potvrdit papírovou roli favorita. Všichni máme v hlavě samé vítězství a vítězství. Kluci se toho však zhostili na výbornou. Jsem rád, že jsme letošní pohár zvládli bez problémů a komplikací," radoval se sportovní manažer jedenáctinásobných českých šampionů Petr Horák.

Spokojený byl i trenér Jaroslav Bartušek. „Možná se to nezdálo, ale semifinále, které zřejmě bylo předčasným finále, nám vzalo spoustu sil. Proto jsme s tím v úvodu trochu bojovali. Brzy jsme se ale rozehráli a myslím, že nakonec odvedli dobrou práci. Po celé střetnutí jsme byli plně soustředěni, a tak se nakonec zápas stal jen otázkou skóre."

RADEK PECINA

Pohárové výsledky 

Finále v Chrudimi: FK Era-Pack Chrudim - SK Interobal Plzeň 7:1 (4:1). Branky: 16. a 27. Kovács, 17. a 25. z pen. Felipe, 5. Koudelka, 6. Sidnei, 24. vlastní Landrgott 18. Mižár. Chrudim: Ton (21. Žďánský) Záruba, M. Mareš, Max, Koudelka, Sidnei, Kovács, Marcinho, Rešetár, Slováček, Felipe.

Semifinále: (Heřmanův Městec) SK Interobal Plzeň - 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 8:6 po prodl. (3:5). Branky: Koc 3, Štverák 2, Štrajt, Šíša, Kasýk Vladyka 2, Formánek 2, Sklenář, Wimmer.

(Chrudim) FK Era-Pack Chrudim - Benago Zruč nad Sázavou 5:1 (2:0). Branky: Max 2, Záruba, Sidnei, Marcinho Rodek.

Nejzbach ztratil vyhraný zápas

Heřmanův Městec - Vlastní chyby stály za vyřazením futsalistů 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto v semifinále Poháru FAČR. Východočeši v pátečním podvečeru prohráli v Heřmanově Městci s Plzní 6:8 v prodloužení a do finále proti Chrudimi pronikl soupeř.

Vysoké Mýto vedlo ve 13. minutě 3:0, v průběhu prvního poločasu 4:1 a ve 30. minutě 6:3. Ani to však nestačilo, Plzeň v závěru utkání srovnala na 6:6 a v nastaveném čase rozhodla.

„Hrálo se vyrovnané utkání. Rozhodlo to, že jsme po chybách inkasovali a neproměňovali jsme šance," poukázal na příčiny prohry vysokomýtský kouč Miroslav Semerád. „V prvním poločase jsme měli dost šancí. Kdybychom je využili, tak zřejmě bylo rozhodnuto," dodal. (jt)