Nejlepšími střelci Chrudimi v základní části jsou shodně se šestnácti brankami bratři Drozdovi a Max. A právě první dva jmenovaní se sžili s pozicemi lídrů chrudimského týmů a v zápase proti Slavii to bylo vidět dokonale.

První poločas i přes herní převahu hostující Chrudimi branku nepřinesl, na otevření skóre jsme tak museli čekat až do 29. minuty. Právě Pavel Drozd po kličce lehkým dloubákem přehodil slavistického brankáře a poslal Východočechy do vedení.

Slavia srovnala šťastnou trefou ve východních Čechách hodně známého Davida Jošta, rozhodující moment ale přišel až šest minut před koncem. Pavel Drozd na zadní tyči zavřel celou akci a po nástřelu od Evertona vsítil nakonec vítěznou branku v utkání!

„Oba týmy odehrály dobrý zápas. Prvních dvanáct minut jsme na hřišti dominovali, bohužel jsme ale nedokázali proměnit vytvořené šance,“ popsal trenér Conde. „Našim hlavním cílem je se pořádně připravit na play-off a tento zápas byl k tomu ideální, protože jsem viděl, na čem máme pracovat. Výsledek je spravedlivý,“ dodal.

Vedoucí Plzeň trochu nečekaně prohrála na Spartě 0:4, bez bodu z Mělníka naopak jely taktéž konkurenční Teplice. Tři kola před koncem ztrácí Chrudim na Interobal tři body, má ale zápas k dobru. V její neprospěch ale hraje horší skóre, které bude o pořadí rozhodovat.

SK Slavia Praha – FK Chrudim 1:2 (0:0)

Branky
: 32. Jošt – 29. a 34. P. Drozd. Rozhodčí: Nešněra, Milner. ŽK: 2:2 (Frič, Záruba – Everton, Doša). Hráno bez diváků.
Slavia Praha: Karpiak (3. – 4. Vondráček) – Jošt, Homola, Záruba, Křemen – Sita, Trajhan, Ostrák, Vaktor, Sláma, Leovski, Hruška, Plíšek.
Chrudim: Litviněnko (Javorski) – Koudelka, Kubát, P. Drozd, D. Drozd, Yuri, Everton, Max, Doša, Mužík, Balog, Malý.