Chrudimští vstoupili do turnaje vítězstvím na penalty, když porazili litevský Kauno Žalgiris 5:4. Utkání řídili především bratři Drozdové, kteří se podíleli na všech vstřelených brankách svého týmu. Druhé utkání ovšem sestavě trenéra Alecia vůbec nevyšlo. Proti domácímu celku RFS Futsal sice vedli po první půli 1:0, když se po Zárubově přihrávce prosadil David Drozd. Ve druhém dějství ale domácí hráči otočili nepříznivý stav a zvítězili 4:2. Chrudim tak věděla, že turnaj nemůže vyhrát.

Paradoxně nejlepší výkon předvedli Chrudimští v posledním střetnutí na turnaji. To se střetli s vítězem celého turnaje, polským Piastem Gliwice. Aleciovo mužstvo opět po prvním poločase vedlo. Následně se hra vyrovnala, Chrudim ale vedla až téměř do poslední minuty, kdy Gliwice skóre vyrovnaly a na penalty poté vyhrály.

Trenér Alecio po turnaji zmiňuje, že výsledek pro něj nebyl primárním cílem: „Jsem u týmu dva týdny, takže jsem turnaj využil jako příležitost hráče poznat a vidět je v zápasovém vytížení. Samotný výsledek pro mě není moc důležitý. Hlavní je, že jsme si s kluky vyzkoušeli nějaké varianty, aby pochopili můj způsob myšlení, čemu já říkám futsal a jakou mám představu systému naši hry pro příští sezonu. Neměli jsme vlastně nic připravené, na trénink ještě pořádně nebyl čas, ale vyzkoušeli jsme si něco, nějaký systém, se kterým bych se chtěl časem v Chrudimi prezentovat, který mám rád a který bych chtěl prostě hráče naučit. Myslím si, že turnaj byl proto poučný pro obě strany a budeme z něho čerpat v dalších dnech při přípravě.“

Otázkou také zůstává, jak je Alecio spokojený s dovednostmi svého týmu.

"Kádr má obrovskou kvalitu. Samozřejmě jsou tu ale ještě věci, na které se musíme zaměřit a které musíme potrénovat, například hlad po koncovce. Na turnaji jsme si vypracovali velké množství příležitostí, které ale neskončily brankou, zakončení vázlo a to by se nám v průběhu sezony mohlo vymstít. Tohle všechno se však dá v tréninku odstranit a věřím, že se postupem času budeme v těchto oblastech zlepšovat, abychom byli na nejdůležitější fáze soutěže naprosto připraveni," řekl pro klubový web brazilský trenér ve službách Chrudimi.