Český mistr vstoupil do základní skupiny ve středu večer duelem s domácím Ekonomacem - zápas skončil vítězstvím Era-Packu 6:3. A ve čtvrtek tým trenéra Felipe Condeho čeká futsalový gigant - Inter Movistar. Španělský šampion je nejúspěšnějším týmem v historii Ligy mistrů, dokázal jí vyhrát pětkrát a v posledních dvou sezonách nepoznal porážku.

Liga mistrů
Program utkání skupiny 2 UEFA Futsal Champions League:
Středa: Inter Movistar (Šp.) – Cherson (Ukr.) 3:0, Ekonomac Kragujevac – ERA-PACK Chrudim 3:6.

Čtvrtek 18.00: Chrudim - Inter Movistar, 20.30: Kragujevac - Cherson.

Sobota 18.00: Cherson - Chrudim, 20.30: Inter Movistar - Kragujevac.

„Je to svátek. Proti nejlepšímu týmu na světě nehrajete každý den. Všichni se na zápas koncentrujeme, chceme podat nejlepší výkon a uvidíme, na co to bude stačit,“ těší se Matěj Slováček.

Dlouholetý hráč Chrudimi si souboj s Interem Movistar vyzkoušel již před dvěma lety. Ve slovinském Mariboru český šampion padl těsně 0:2. „Dobře jsme bránili a soupeře příliš nepouštěli do šancí. Movistar nakonec potrestal naši chybu a druhou branku dal z penalty,“ vrací se k poslednímu vzájemnému měření sil.

A co si z něj odnést? „Víme, že se s nimi dá hrát. Musíme bojovat a nějaké body můžeme získat,“ přeje si český reprezentant. Duel začíná v 18 hodin.

Španělští mistři zahájili boje ve Slovinské skupině včera soubojem s ukrajinským týmem MFC Cherson a vyhráli hladce 3:0.

Petr Dejnožka