Chrudimští vstoupili do zápasu pořádně nažhaveni a již po devíti vteřinách sahal po otevření skóre David Drozd. Hra se postupně ale vyrovnávala a hosté taktéž dokázali ohrozit brankáře Victora. Skóre se však poprvé měnilo na domácí straně, když v deváté minutě proměnil situaci po rohovém kopu Max. Na další trefu se čekalo další 4 minuty a síť rozvlnil po skvělé Zárubově přihrávce André.

Zazlobit dokázalo i Brno a především Jonáš a Chráscina dali o sobě vědět, ale domácí zeď zůstala stále na pevných základech. Další branku tak přidali opět svěřenci trenéra Alecia a byl to opět André, který byl úspěšný.

Druhá půle vyšla střelecky Chrudimi ještě lépe. Taktéž však Vlci dokázali udeřit. V 26. minutě byli hosté odměněni za snahu, když Chráscina překonal Victora.

Ve třicáté minutě se roztrhl pytel s již zmíněnými brankami domácího týmu. Nejprve skóroval Záruba, následně se rozjeli i bratři Drozdové a poslední trefu vsítil Everton. Vlci dokázali upravit ještě skóre zásluhou Chrásciny. Chrudim tak v domácím prostředí zvítězila 8:2 a udělala ideální krok za postupem do semifinálové série 1. Futsalové ligy.

Chrudimští futsalisté se chystají na play off 1. Futsalové ligy, které startuje již ve středu 20. března.
Vítězství v základní části dává výhodu, ví Alecio. Chrudim však chce titul!

"Měli jsme relativně dlouhou pauzu, a tak jsme se na zápas už těšili. Bylo ale vidět, že se do toho dostáváme. Postupně nám však šance přibývali, ale dlouho jsme se nemohli trefit. Naštěstí jsme se pak prosadili a utkání vcelku kontrolovali. V play off se počítá vítězství a nikoliv skóre," hodnotil zápas Radim Záruba.

Žabinští vlci ale dokázali zahrozit a především dvojice Jonáš s Chráscinou ukázala své kvality.

"Kluci to hrají jednodušše. Jsou dobře sehraný a především Chráscina je nepříjemný. Má výbornou střelu a nebojí se napřáhnout z půlky. My se ale musíme hlavně soustředit na nás a být vzadu zodpovědný," uvědomuje si.

Odveta je naplánovaná na pondělí. Co od ní čekají Chrudimští?

"Záleží na tom, co trenér vymyslí za těch pár dní. My se ale celou sezonu koukáme jen na sebe a náš výkon. Pokud se zlepšíme a budeme hrát lépe než doma, tak věřím, že nebudeme mít problém," odpovídá Záruba.