Deset vítězství za posledních třináct let. Chrudim svou nadvládu v českém futsalu potvrzovala i v domácí pohárové soutěži. Jiný vítěz se objevil naposledy v roce 2014, kdy triumfovaly Teplice. Dnes je Era-Pack ve hře o svou jedenáctou pohárovou trofej.

„Naše odhodlání je velké. Hráči musí nechat na palubovce sto procent. Budeme bojovat,“ říká chrudimský trenér Felipe Conde.
První vzájemný střet této sezony už mají oba kluby za sebou. V listopadovém ligovém utkání vyhrála Chrudim v Praze 7:2.

„Všichni jsme si přáli, abychom postoupili do finále poháru a dostali možnost na reparát. Nejen já, ale celý náš tým věří, že odehrajeme lepší zápas, a ne tak nepovedený, jako byl ten ligový,“ doufá kouč Sparty Beni Simitči.

Poslední zápasy před velkým finále? Sparta v lize zdolala Českou Lípu 4:1, Era-Pack nezaváhal v Ostravě proti Jeseníku (výhra 7:3).
V Chrudimi vědí, že pohárový duel bude o něčem jiném. „Utkají se dva celky, které hrají nejlepší futsal. Hrajeme na hřišti Sparty, která je doma velmi silná. Jsem si jistý, že půjde o vyrovnaný souboj,“ dodal trenér Felipe Conde.

„Nová“ Sparta se loučí s hvězdou. Wilde se vrací do BrazílieFinálový soupeř Era-Packu má za sebou rok plný událostí a velkých změn. Do sezony vstoupila Sparta s novým trenérem, když se do Prahy po dlouhých letech v Benagu přesunul kouč Beni Simitči. A to i s řadou hráčů, dále dorazily zahraniční posily.

Na pozici marketingového ředitele se zase objevil bývalý fotbalový brankář Sparty Jaromír Blažek. Ale došlo i na smutné okamžiky, klub se musel vyrovnat s úmrtím prezidenta Zdeňka Větrovského.

Mezi letními posilami vyčníval brazilský reprezentant Wilde, který s národním týmem získal dvakrát titul mistra světa, na klubové úrovni slavil titul se španělskou Barcelonou či v Rusku s Dinamem Moskva. A právě Wilde má v dnešním pohárovém utkání obléknout sparťanský dres naposledy. Zlákal ho totiž brazilský velkoklub Corinthians.

„Má v Brazílii rodinu a sám za námi přišel s tím, že dostal tuto nabídku a chtěl by se vrátit domů,“ řekl pro web Sparty trenér Beni Simitči.

Sparta, to samozřejmě není jen Wilde, který dal v české lize 19 gólů. Posledními akvizicemi jsou čeští hráči Jiří Doležal a Jan Koudelka. Prvně jmenovaný je úspěšným reprezentantem v sálovém fotbalu. A Koudelka zase letos s českým týmem slavil senzační triumf na světovém šampionátu malého fotbalu v Tunisku. „Jsou rychlí a jsou to univerzálové, což znamená, že je mohu použít na více postech, navíc jsou obounozí,“ řekl Simitči.