FK ERA-PACK Chrudim už začal bez kapitána Lukáše Rešetára, který v přestupovém období odešel do Interobalu Plzeň. Nahradit ho má sedmadvacetiletý brazilský futsalista s evropským pasem Antonio Bagatini, který přichází ze španělského klubu FS Peniscola RehabMedic.

V chrudimské sportovní hale včera nechyběli zkušení bratři Marešovi, čeští reprezentanti i další opory. Ze zahraničních hráčů byli na první tréninku přítomni pouze Slovák Martin Doša a Brazilec Éverton, ostatní dorazí v průběhu týdne. Rozhodně je nečeká žádný med. „Příprava bude náročná, ale je to potřeba. Jako vždy máme vysoké cíle a musíme být připraveni,“ popisuje trenér Felipe Conde.

„Většina týmů zůstala pohromadě a hráči už ví, co je čeká. Sezona bude těžká, noví hráči se následně budou muset adaptovat,“ dodává brazilský kouč. Kromě Bagatiniho klub cílí na další posily. Naopak odchod ohlásili Ukrajinec Sorokin a zmíněná opora Chrudimi i českého národního týmu Lukáš Rešetár. „Naše síla je v kolektivu. Rešetár je skvělý hráč a dlouholetý lídr Chrudimi, ale je pryč a my se s tím musíme poprat. Jako trenér musím vymyslet, jak tuto ztrátu nahradit. Máme dost času se jeho absenci přizpůsobit a myslím, že to v klidu zvládneme,“ uklidňuje Conde.

Složení Chrudimi na prvním tréninku: Žďánský, Hlouš – Bagatini, Koudelka, Slováček, D. Drozd, P. Drozd, M. Mareš, R. Mareš, Doša, Éverton.

Ilustrační foto
Komentář Petra Dejnožky: Chrudim zaujala, ale musí se učit

Petr Dejnožka