Chrudimský tým Rabbitohs se sice síly soupeře nezalekl, ale již před zápasem vyhlásil, že se soupeři pokusí jeho „výlet" na východ Čech maximálně znepříjemnit.

Původně bylo v plánu, že se oba týmy střetnou na Letním stadionu, ale správce hřiště po sobotní téměř půlhodinové průtrži mračen nepovolil o den později sportovcům přístup na hřiště.

Oba týmy se tak narychlo přesunuly na hřiště v Kočí. A přestože se o změně hřiště informovalo pouhé dvě hodiny před úvodním výkopem, utkání navštívil solidní počet diváků.

KONEC VÍTĚZNÉ SÉRIE

Stejně suverénně, jako si letos počínají krupští Draci, si vedl loni tým Rabbitohs. Jarní neporazitelnost jim na podzim překazil právě tým z Krupky. Chrudimští měli tak o motivaci do nedělního utkání postaráno.

Chrudimská odplata to byla vskutku povedená. Spanilou jízdu Západočechů 1. divizí ukončili Chrudimáci jednoznačným vítězstvím 50:8. Dobrý základ si už vytvořili v první půli, kterou ovládli 26:4.

Králíci dokázali v úvodu zápasu dokonale zaskočit soupeře aktivní a kombinační hrou v útoku.

Díky kombinacím a rychlým rozehrávkám systematicky rozebírali soupeřovu obranu.

Naopak obrana domácích pevně udržela všechny pokusy o silovou hru středem hřiště. Do konce zápasu Chrudimští nevypadli z tempa a nedali soupeři příliš šancí naši hru korigovat, i když v prvních 15-ti minutách druhé půle byla poměrně vyrovnaná. Krupka se však nedokázala vice jak dvakrát bodově prosadit.

Oba trye soupeře položil nejproduktivnější hráč letošní soutěže Tomáš Němeček. Jen o dva body za ním je chrudimská útoková spojka Patrik Koliska. Němeček je také zatím nejlepší v pokládání tryů. Na kontě jich má tento rok již 17. Druhý v počtu tryů za sezónu je chrudimský zadák a objev tohoto roku, Oldřich Chrbolka s 16 položeními.

TABULKOU VZHŮRU

Díky tomuto výsledku Chrudim získala další dva body do tabulky a celkově jich má již 12. Tři kola před koncem základní části soutěž se tak dorovnala na tým z Havlíčkova Brodu a o rozdíl ve skóre jej přeskočila. Vítězství Chrudimi odsunulo šanci na play-off, momentálně pátého celku, Mikulov Roosters do teoretické roviny. O celkové vítězství si to tak s největší pravděpodobnosti rozdají týmy Krupky, Hradce Králové, Havlíčkova Brodu a Chrudimi. 


Chrudim – Krupka50:8 


Trye: Chrbolka 3, Koliska 3, Horník, Linhart, Preininger a Holý. Konverze: Koliska 5/10.

Chrudim: Chrbolka, Stoklasa, Linhart, Balihar, Horník, Koliska, Řičica, Holý, Preininger, Jahnický, Dvořák, Novák, Fiala. Náhradníci: Pavlík, Pachman, Pražan (všichni roj), Nešněra, Mikulica a Beran (všichni útok).

Tabulka po 10. kole


1. Krupka 9 1 0 18
2. H. Králové 7 2 0 14
3. Chrudim 6 3 0 12
4. H. Brod 6 3 0 12
5. Mikulov 3 6 0 6
6. Vrchlabí 1 9 0 2
7. Beroun 1 9 0 2

Do play-off postupují první čtyři mužstva. Do konce soutěže zbývají ještě tři kola.