Vedení Era-Packu dlouho tajilo, koho obsadí do trenérské role, protože nechtělo probíhající jednání zakřiknout. Teď už je vše jasné a lze říci, že se do Chrudimi podařilo ulovit pořádně velkou „rybu".

Novým koučem mistra bude DANIEL IBAŇES CAETANO, sedmatřicetiletý Španěl s brazilskými kořeny.

Jeho hráčská kariéra je opravdu oslnivá. Ve futsalu „vykopal" vše, co se vykopat dalo. Se španělskou reprezentací se stal mistrem světa v roce 2000 a je čtyřnásobným mistrem Evropy. Se svými kluby slavil rovněž čtyři triumfy v UEFA Futsal Cupu (v letech 2000, 2004, 2006 a 2009), což je soutěž, v níž by i Era-Pack poprvé v historii rád proklouzl mezi nejlepší čtyři týmy.

Hráčskou kariéru Danielovi ukončilo zranění, na rozdíl od svého předchůdce Cacaua se tedy nebude objevovat i na palubovce.

„Era-Pack jsem si vybral proto, že je to klub, který má v Evropě výborný zvuk. Má skvělé mužstvo složené jak ze zkušených hráčů, tak dravého mládí a každou sezonu má vysoké cíle. To mi vyhovuje," vzkázal nový kouč ještě před svým úterním příletem do České republiky.

„Samozřejmě bych rád přispěl ke splnění vytouženého chrudimského snu, kterým je již řadu let postup do Final four v UEFA Futsal Cupu, ale nebudeme pochopitelně zapomínat ani na domácí soutěž a pohár. Vždyť desátý mistrovský titul v historii klubu je lákavý," dodává nový trenér z Pyrenejského poloostrova.

Prezident FK Era-Pack Chrudim František Tichý je rád, že už má vedení klubu za sebou maraton s výběrem nového trenéra.

„Nakonec padla ze zástupu více či méně známých adeptů volba na Daniela a díky jeho věhlasu se dá očekávat, že jeho příchod na náš trenérský post vyvolá ve futsalových kruzích celoevropský zájem," předpokládá František Tichý.

Mezi hráči mistrovského Era-Packu převládá radostné očekávání.

„Asi nikdo si neuměl představit, že se na náš trenérský post podaří sehnat takového futsalového borce s ohromnými zkušenostmi, které od něho budeme moci čerpat. Jako trenér toho sice ještě tolik nedosáhl, ale jeho předchůdce Cacau také ne a kam to dotáhl. Samozřejmě se na nového kouče těšíme," uvedl reprezentant Roman Mareš.