Za mladší žákyně závodila nejlepší závodnice chrudimského Sokola Karolína Horníková, které se vydařila sestava na kladině a z celkového počtu 38 gymnastek se umístila na skvělém 8. místě.

Starších žákyň bylo také hodně celkem 30 a za Chrudim závodily hned dvě jedenáctileté gymnastky. V těžké konkurenci děvčat z Prahy, Mostu či Domažlic se nejlepší žákyně Sára Kulhavá umístila na krásném 2. místě, bohužel spadla z kladiny a prvenství jí uniklo jen o 0,1 bodu. Na pěkném 15. místě se umístila Bára Šimonová, které se všechno povedlo a poprvé skočila na prostných rondát a salto vzad.

Šestnáctiletá Kateřina Doležalová soutěžila již mezi ženami. Sestava na prostných se všem velice líbila a získala za ni vysokou známku. Na kladině měla obtížné prvky, ale bohužel dvakrát spadla, i tak si vybojovala bronzovou medaili.

Soutěž družstev vyhrála děvčata z TJ Sokol Kampa Praha, 2. byla děvčata z Mostu a 3. z Domažlic. O pouhé dvě desetiny bodu skončily chrudimské gymnastky na nepopulární bramborové 4. příčce z celkových 11 družstev. „O to více nás pak mrzely pády z ošidné kladiny, protože medailová umístění byla dotovaná penězi. Za 3. místo by děvčata mohla poprvé vyhrát finanční odměnu ve výši pěti set korun," komentovala výsledek v soutěži družstev trenérka chrudimského oddílu sportovní gymnastiky Simona Linková. (zr)