Jubilejní 45. ročník Memoriálu Mirky Brdíčkové Šplíchalové ve sportovní gymnastice

Bohužel se tento závod konal ve smutném duchu, protože 22. září tragicky zahynul jeho zakladatel Jaroslav Šplíchal, bratr Mirky Brdíčkové-Šplíchalové bývalé reprezentantky a olympioničky. On sám byl také vynikající sportovec, atlet, lyžař a zakladatel oddílu gymnastiky v Chrudimi, v kterém pracoval naplno neuvěřitelných 58 let.

Při minutě ticha, kterou jsme uctili jeho památku, jsme mu v duchu všichni slíbili, že v jeho úžasné práci musíme pokračovat dál.

Memoriálu se zúčastnilo sedm jednot a z toho byla čtyři družstva, která jsou tvořena mladší žákyní a jednou závodnicí ze starších kategorií. V kategorii žen výborně cvičilo pět závodnic ve věku 16 - 25 let, čímž dokazují malým dětem, že lze dobře závodit i ve vyšším věku. Za Chrudim opět bojovala naše nejúspěšnější závodnice a nyní již trenérka 18-letá Jana Novotná, která obsadila 4. místo.

Ve starších žákyních cvičila naše 11-letá Kateřina Doležalová, která výborně skočila přemet s obratem přes přeskokový stůl a tím si zajistila celkové vítězství.

V mladších žákyních závodily dvě chrudimské závodnice. Zuzana Malinská, která také výborně zvládla přeskok, a proto získala stříbrnou medaili. Bára Štěrbová měla zase lepší bradla a skončila pátá.

Při vyhlašování výsledků družstev se z vítězství radovaly gymnastky TJ Lokomotiva Pardubice. Na druhém místě se umístily naše závodnice TJ Sokol Chrudim ve složení Doležalová a Malinská a bronzový pohár získala děvčata ze Sokola Hradec Králové.

Myslím, že děvčata dobře reprezentovala náš oddíl a Jarda Šplíchal by z nás měl radost.

Simona Hovorková, trenérka oddílu SG Sokola Chrudim