Nejúspěšnější byly chrudimské dívenky v kategorii žákyně ročníky 2005 a 2004, kde získaly zlatou a stříbrnou medaili.

SKVĚLÁ PROSTNÁ

V kategorii děvčat narozených 2003 a starší získala stříbrnou medaili naše nejlepší šestnáctiletá Kateřina Doležalová z Nasavrk, která měla nejvyšší známku na prostných. Zvítězila o tři roky mladší závodnice z Prahy a třetí byla gymnastka ze Znojma.

PŘEKVAPIVÉ STŘÍBRO

V žákyních ročník 2005 a 2004 závodily dvě naše starší žákyně. Sára Kulhavá také zacvičila krásnou sestavu na akrobacii s nejlepší známkou. Z kladiny bohužel spadla, ale protože měla nejtěžší sestavu s nejvyšší výchozí známkou, uhájila prvenství a dostala na krk zaslouženě zlatou medaili.
Překvapivě se postavila hned za ní na stříbrný stupínek naše Bára Šimonová, které se povedlo vše skvěle i salto vzad na akrobacii.

DAŘILO SE I MLADŠÍM

Žákyňky narozené v roce 2008 měly dvojboj na nízké kladince a akrobacii. Naše Karolína Kodýmová měla pěknou sestavu na akrobacii a skončila na 8. místě za výbornými gymnastkami z Brna. Sedmileté závodnice měly stejný dvojboj a naše tři děvčata zvládla sestavy na kladince bez pádu. Nejlépe si vedla Gabriela Hrůzová, která se umístila na krásném 4. místě, jen o 0,6 bodu za bronzovým stupínkem. Hned za ní na 5. místo se zařadila Tereza Klimešová a 13. skončila Adéla Vargová.

ANI ZAČÍNAJÍCÍ DÍVENKY SE NEZTRATILY

Nejmladší dívenky ročník 2010 cvičily na lavičce a akrobacii. Naše dvě začínající gymnastky zvládly dobře své sestavičky a v širokém závodním poli 24 děvčátek z Prahy, Brna či Jindřichova Hradce se neztratily.

Izabel Zoe Malinová se umístila na výborném 9. místě a na 11. místě skončila Emily Plachá.

Simona Linková, trenérka