Ten mohou udělat již tuto sobotu, kdy finálová série pokračuje v Pardubicích.
Ve stejných dnech jako 2.NHbL rozehrála své finále i Krajská hokejbalová liga. V tom se utkaly nejlepší týmy základní části NA Rangers Hronov a HBC Jokerit Chrudim „B".

Krajská liga

Finále vyrovnáno

Opočno/Chrudim – Chrudimské Žolíky přivítal na hřišti v Opočně, domácí tým NA Rangers Hronov, nejlepší tým základní části.
V prvním utkání potvrdil roli favorita domácí tým a hosty jasně přestřílel 38:24. Převaha domácích se promítla i do konečného skóre, vyhráli jasně 6:2, když své branky rovnoměrně rozdělil do všech třetin.

V první třetině druhého utkání vstřelili „Jezdci" své obvyklé dvě branky a v utkání směřovali k dalšímu úspěchu. Druhou periodu ale zlepšenou hrou ovládli Žolíci a uštědřili domácím tvrdý direkt v podobě pěti gólů. Ve třetí třetině se už týmy nedokázaly gólově prosadit a Jokerit „B" tak srovnal sérii na 1:1.

1. zápas: NA Rangers Hronov – HBC Jokerit Chrudim „B" 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

2. zápas: NA Rangers Hronov – HBC Jokerit Chrudim „B" 3:6 (2:1, 1:5, 0:0)

2. národní hokejbalová liga

Logo hokejbalového týmu Jokerit Chrudim.Jokerit vstoupil do finále vítězně

Chrudim – V prvním duelu finále mezi Jokeritem Chrudim a Svítkov Stars byla k vidění vyrovnaná hra, kterou rozhodlo až prodloužení. Jako první se prosadili domácí hráči. Do konce první třetiny se podařilo týmu ze Svítkova stav utkání srovnat. V další části zápasu si dokázali chrudimští vypracovat dvougólový náskok, který jim vydržel až do třetí třetiny. V poslední části se svítkovské Hvězdy vybičovaly k velkolepému obratu, při kterém během čtyř minut otočily skóre zápasu třemi góly.

Chrudimské třígólová smršť nezlomila a vyrovnání, necelé dvě minuty před koncem zápasu, zařídila dvojice Čejgl – Kišš. Stejná dvojice se osvědčila i v prodloužení. Tentokrát nahrával Kišš na Čejgla a ten rozhodl o vítězství Chrudimi po necelých čtyřech nastavení.

1. zápas: HBC JokeritChrudim „A" vs. HBC JTEKT Svítkov Stars „B" 5:4pp (1:1,2:0,1:3-1:0)

Začátek druhého zápasu vyšel Jokeritu na jedničku a už po sedmi vteřinách se dostal do vedení. Do konce první třetiny domácí přidali ještě další dvě branky a vytvořili si tak příznivý náskok. Během prostřední části dokázali svítkovští snížit jedním gólem a drželi naději na obrat až do třetí třetiny. Závěrečná část pro hosty však začala katastrofálně. Domácí, podobně jako v první třetině, udeřili bleskově.

Burda se prosadil nahozením ze středního pásma pouhých šest vteřin po začátku třetiny a po tomto gólu se Svítkov již na zdramatizování zápasu nezmohl. Tečku za druhým zápasem udělal, hrdina předchozího duelu, Čejgl, když proměnil trestné střílení.

Pokračování série je naplánováno již na tuto sobotu v Pardubicích. Chrudimští, povzbuzení dvěma výhrami, jedou do Pardubic s jasným cílem, vyhrát a ukončit finálovou sérii.

2. zápas: HBC Jokerit Chrudim „A" vs. HBC JTEKT Svítkov Stars „B" 5:1 (3:0,0:1,2:0)

Sestava Chrudimi: Novelinka P. – Šídlo S., Staněk, Poskočil, Trojek, Sýkora – Bureš, Musil, Polák, Kišš, Čejgl, Novelinka L., Šídlo Š.

Stav série: 2:0

Další program – 3. zápas: SO 4. 6. 2016 od 16:00 (Pardubice – Svítkov); příp. 4. zápas: NE 5. 6. 2016 od 10:00 (Pardubice – Svítkov); příp. 5. zápas: SO 11. 6. 2016 od 10:00 (Chrudim). (vkn)