J. Hradec – Chrudim
81:73 (26:19, 42:33, 54:45)


Body: Votava 20, Tkadlec 17, Soudek 17, Zítko 8, Večeřa 8, Mareček 2, Filip 1.

Před prvním venkovním výjezdem museli chrudimští řešit nepříjemnou situaci. Ze sestavy nečekaně vypadli Chalupník a Bambuškar. Kvůli zranění odjel tým do Jindřichova Hradce pouze v sedmi lidech.

Úvod utkání byl velice vyrovnaný. Na konci první čtvrtiny domácí předvedli šňůru 12:3 a dostali se do vedení. Ve zbytku prvního poločasu se hostujícím nepodařilo náskok snížit a proto po prvních dvaceti minutách prohrávali 42:33.

V druhém poločasu zkusili chrudimští změnit obranu. Nepřineslo to takový výsledek jaký očekávali. Jindřichův Hradec agresivními nájezdy do koše stále navyšoval svůj náskok. Ve třetí čtvrtině byl rozdíl už 18 bodů a zdálo se, že je rozhodnuto. Chrudimi se v poslední části podařilo snížit náskok alespoň na rozdíl osm bodů. 
Tomáš Tkadlec v zápase zaznamenal 17 bodů.

Utkání zhodnotil Tomáš Tkadlec: „V sobotu jsme nastoupili jako hosté v Jindřichově Hradci. Od začátku utkání jsme nezvládali bránit nájezdy křídel z perimetru a nedokázali jsme si vypomoci ze slabé strany. Rozhodl první poločas, ve kterém nám soupeř utekl na rozdíl 9 bodů a my jsme náskok nedokázali do konce zápasu snížit. Celý zápas jsme dostávali jednoduché koše a sami jsme hledali naději ve složitých akcích. Výsledek zápasu odpovídá absenci některých z klíčových hráčů a celkové užší rotaci. Jindřichův Hradec dokonale využil úzké rotace Chrudimi a zaslouženě vyhrál."

Písek B – Chrudim 
58:83 (17:21, 35:46, 47:64)


Body: Votava 24, Večeřa M. 18, Soudek 17, Filip 13, Večeřa J. 4, Mareček 4, Tkadlec 3.

V neděli ráno vyjeli Chrudimáci do Tábora, kde změřili síly s rezervním týmem Písku. Úvod zápasu byl v režii domácích, když za necelé čtyři minuty vstřelili hostům 13 bodů a dostali se do mírného vedení. Pak Ondřej Votava zavelel k obratu a hosté první čtvrtinu vyhráli 17:21. V druhé čtvrtině narostl rozhodující náskok Chrudimi. Hostující hráči hráli agresivně do vymezeného území a dokázali své střely proměnit. V poločasové pauze svítilo na tabuli skóre 35:46 pro Chrudim.

V druhé polovině zápasu hosté stále navyšovali svůj náskok. Díky jednoduchým akcím se Chrudim dostala do laufu a náskok nakonec skončil na rozdílu 25 bodů. Hosté díky zlepšené obraně dostali za druhý poločas pouhých 23 bodů. Vzhledem k nedělní výhře Přelouče v Jindřichově Hradci se chrudimští dostali zpět do čela soutěže.
 Miroslav Večeřa v zápase zaznamenal 18 bodů.

Utkání zhodnotil Miroslav Večeřa: „Po sobotní prohře v Jindřichově Hradci jsme nechtěli mít víkend bez výhry. O to více, když rivalové z Přelouče předchozí den prohráli s místními o 12 bodů. Do zápasu jsme vstoupili ne naplno koncentrovaní. Dostali jsme koš s faulem a trojku. Více jsme si všímali rozhodčích než zápasu. Po úvodu jsme hru zklidnili, dali míč z ruky a pomohli si v obraně při hře jeden na jednoho. V poločase jsme měli zápas pod kontrolou a náš náskok se postupně navyšoval. Konečně se nám podařilo vyhrát větším bodovým rozdílem. V druhém poločasu jsme se dostali do herní pohody a vyhráli zaslouženě."