Chrudim – Radotín 
70:67 (22:13, 41:34, 57:50)


Body: Votava 14, Soudek 13, Chalupník 12, Večeřa 12, Tkadlec 8, Hanus 6, Filip 3, Bambuškar 2, Zitko, Mareček

Před začátkem utkání se musela řešit nepříjemná situace. Jeden z domácích hráčů po smeči utrhl obroučku. Zápas se tedy odložil asi o 25 minut.
Úvod utkání patřil jednoznačně domácím. Díky rychlému přechodu do útoku se dostali do vedení 11:2. Zbytek prvního poločasu chrudimští drželi náskok kolem 10 bodů. Když se zdálo, že se Radotín dostává do tempa, domácí vždy dokázali odpovědět a nenechali náskok ztenčit.

V polovině utkání svítil na tabuli výsledek 41:34. Zbytek zápasu byl velice vyrovnaný a diváci viděli opravdu kvalitní utkání. Na konci čtvrté čtvrtiny se Radotínu podařilo díky dvěma trojkám dostat na rozdíl dvou bodů.

Poslední koš utkání vstřelil kapitán domácích Jan Filip a stanovil tak konečné skóre 70:66. Chrudim vrátila Radotínu porážku z minulého ročníku, kdy pražané vyhráli v Chrudimi v prodloužení.

Chrudim – Vyšehrad 60:58 (18:15, 28:41, 44:47)

Body: Votava 20, M. Večeřa 8, Hanus 7, Tkadlec 7, Chalupník 6, Bambuškar 4, Soudek 4, Mareček 2, Filip 2, J. Večeřa.

V neděli chrudimští hostili Vyšehrad, který v sobotu prohrál vysokým rozdílem v Přelouči. Mohlo se tedy zdát, že domácí čeká jeden z lehčích zápasů. To se nestalo. Vyšehrad přijel ve velice dobré střelecké formě. Jen během prvního poločasu vstřelili Pražané osm trojek.

Hlavně díky druhé čtvrtině, kterou hosté vyhráli 28:10, šli do poločasové přestávky s vedením 28:41.

Ve třetí čtvrtině byla ze strany domácích vidět zlepšená obrana a náskok soupeře se zmenšoval. Ještě sedm minut před koncem vedl Vyšehrad 46:53. Pak přišla chvíle domácího Votavy.

Ondřej Votava během pěti minut sám otočil zápas ve prospěch domácích na 56:53. Bohužel 15 vteřin před koncem si Chrudim nepohlídala volného Jelínka, který trojkou vyrovnal. Přišel okamžitě time-out. V posledním útoku si pro faul při střelbě došel Chalupník. Během faulu si ale roztrhl obočí a musel střídat. Trestné hody za něj házel Michal Hanus a obě proměnil. Díky tomu jsou chrudimští stále neporažení.

Utkání zhodnotil trenér Chrudimi Štěpán Popelka: „V sobotu se dal očekávat velice těžký a vyrovnaný zápas. Úvod utkání nám vyšel na jedničku a vlastně celý zápas jsme si udrželi náskok. Myslím, že jsme zápas zvládli velice dobře a měli ho celou dobu pod kontrolou. Škoda jen těch dvou trojek v závěru. Rozdíl mohl být vyšší. Bohužel se nám opět nedařily trestné hody. Proměnili jsme pouhých 8 z 22ti střílených. Ohlasy k tomuto zápasu mám jen dobré. Dost lidí tvrdilo, že to bylo opravdu kvalitní utkání. Věřím, že se zápas líbil.

Souboj s Vyšehradem pro nás nezačala dobře. Soupeř dával body jen z volných pozic a měl opravdu vysokou úspěšnost trojek. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že nebudeme tolik odstupovat ze slabé strany a pokryjeme střelce. Klukům patří moje díky, jak tento zápas zvládli a dotáhli do vítězného konce. Hlavně Voty (Votava) na konci předvedl parádní představení, když prakticky sám otočil zápas. Ukázali jsme naši sílu. Během druhého poločasu jsme dostali jen 17 bodů, což je parádní vizitka naší obrany. Tentokrát nás podrželi na konci i trestné hody, které jsou zatím naší největší slabinou v sezóně."