Utkání se odehrálo ve Světlé nad Sázavou. Tam chrudimští borci dorazili ve velmi silné sestavě a chtěli přerušit sérii proher proti tomuto soupeři. Chrudimští hráči prohráli s mužstvem z Havlíčkova Brodu už tři zápasy po sobě, a to včetně loňského grandfinále.

Havl. Brod – Chrudim 10:48

Hosté do zápasu nastoupili vysoce motivováni a bylo to znát hned od začátku, kdy již po 23 minutách vedli 16:0 zásluhou položení Ondry Holého, Zdendy Linharta a Oldy Chrbolky. K nim přidal Patrik Koliska dvě úspěšné konverze.

Po tomto úspěšném začátku, ale chrudimští hráči začali chybovat a nedohrávat sety (nevyužili počet šesti skládek a předčasně ztratili míč pozn. red.), což vyústilo v první try domácích.
Do konce poločasu ještě položil chrudimský nejproduktivnější hráč Patrik Koliska, skóre tak bylo po prvním poločase 4:20 ve prospěch Chrudimi.

Po přestávce chrudimští hráči navázali na dobrý výkon ze začátku poločasu a dařilo se jim prakticky celý druhý poločas. V něm dokázali pětkrát položit, konkrétně dvakrát Koliska, Řičica, Beran a jako poslední pokládal Horník.

Jelikož byl v průběhu pokládání byl Horník faulován, došlo na tzv. osmi bodový try – tým je odměněn položením za 4 body, následnou konverzí (2 body) a poté ještě penaltovým kopem přímo naproti háčku (2 body). Koliska prokopl 3 konverze a pokutový kop.

Posledních deset minut však hráči Rabbitohs polevili, poslední slovo tak měli domácí. Položením a proměněnou konverzí zkorigovali konečné skóre na 10:48 pro Chrudim. Ta si touto výhrou zajistila jistou účast v play-off.

Chrudim: 1. Chrbolka 2. Mikulica 3. Horník 4. Linhart 5. Beran 6. Koliska 7. Řičica 8. Holý 9. Preininger 10. Jahnický 11. Dvořák 12. Pražan 13. Fiala 14. Pavlík 15. Pachman 16. Filip 17. Nešněra 18. Briance
Položení (Trye): Koliska 3, Řičica, Holý, Linhart, Chrbolka, Beran, Horník
Konverze: Koliska 5/8, Linhart 0/1.
Penalty: Koliska 1/1

Další utkání odehrají Králíci v sobotu 15. října se svým velkým rivalem z Hradce Králové. V něm se pokusí ohrozit soupeřovu druhou příčku v tabulce. Zápas se odehraje na hřišti v Kočí.