V neděli 19. června odehráli chrudimští Rabbitohs svůj poslední zápas první poloviny nejvyšší české soutěže v Rugby League.

Chrudimští ragbisté nejsou v jarní části letošní sezóny tak dominantní, jak tomu bylo loni, kdy prošli celou první polovinu bez jediné porážky. Před tímto zápasem se Chrudim držela na čtvrtém místě za první, v letošní sezóně neporaženou Krupkou, Hradcem Králové a Havlíčkovým Brodem.

Během nedělních ranních hodin vyrazili „králíci" autobusem spolu se svými fanoušky na dlouhou cestu do Dolních Dunajovic, kde se střetli proti hráčům tamního klubu Mikulov Roosters. Tedy se soupeřem, který se v letošní sezoně krčí na chvostu tabulky a z pěti zápasů získal pouhé jedno vítězství. Momentální formou však neoplýval ani tým z Chrudimi, který prohrál tři zápasy v řadě, a jednoznačným cílem pro zápas s Mikulovem bylo přerušení této černé série a nalezení ztracené herní pohody.

Kvůli zranění hráčů a pracovním povinnostem přijelo na Moravu pouze 16 borců z východních Čech.

Do sestavy se však vrátily dvě opory z minulých let, a to konkrétně Vít Čáslavka, který měl vleklé problémy s ramenem, a také Jiří Pecina, který nehrál z důvodu velké pracovní vytíženosti.

Úvod zápasu vyšel lépe chrudimským hráčům, již po čtyřech minutách hry dokázal využit chyb v soupeřově obraně hrající trenér a kapitán Tomáš Řičica. Po krásné individuální akci položil prakticky přímo pod „háčko" a zajistil tak první čtyři body. Následnou konverzí přidal Patrik Koliska další dva body a skóre bylo 0:6 pro Chrudim. V 17. minutě bylo ještě veseleji, když navrátilec Jiří Pecina překonal tvrdou hrou soupeřovu obranu a získal velké území. Tento silný běh korunoval krásným offloadem (přihrávka, při které je nahrávající hráč skládán, přesto předá míč spoluhráči. pozn. red.) na nabíhajícího Zdeňka Linharta, který neměl problém položit. Po úspěšné konverzi bylo skóre 0:12 pro Chrudim. Po tomto položení se hra vyrovnala a i soupeř začal tlačit na pilu.

Velmi důsledná obrana Rabbitohs ale nedovolovala Mikulovským velký zisk území. Jediný způsob, jak domácí překonávali soupeřovu obranu, byly dobře umístěné kopy. Právě po jednom povedeném nákopu se podařilo skórovat i Mikulovu a po úspěšné konverzi snížili na 6:12. Do konce poločasu Moravané přidali ještě dva body po proměněných penaltách a do šaten se šlo za stavu 8:12 pro chrudimské „Králíky".

V druhém poločase jako první udeřili hráči Roosters, a to opět penaltovým kopem. Reprezentační kapitán Petr Šedina přidal další dva body pro domácí a snížil na rozdíl dvou bodů. To však bylo ze strany domácích na dlouhou dobu vše. Naopak v 60. minutě udeřila Chrudim, když skóroval velký objev letošní sezóny Oldřich Chrbolka a o 10 minut později se prosadil i druhý navrátilec Vít Čáslavka. Po úspěšných konverzích bylo skóre 10:24. V 70. minutě se podařilo podruhé skórovat i domácímu celku a snížit na rozdíl osmi bodů, ale chrudimští hráči již konec utkání dohráli velmi zkušeně a přidali ještě čtyři body proměněnými penaltami. Konečné skóre utkání tedy bylo 16:28 ve prospěch Chrudim Rabbitohs.

V tomto utkání je třeba vyzvednout hlavně důslednou obranu Rabbitohs, která nedovolovala soupeři získávat potřebné metry, a také vynikající formu kopáče Chrudimi Patrika Kolisky, který měl stoprocentní úspěšnost kopů a připsal na konto hostujícího týmu důležitých 12 bodů.

Sestava: 1. Zbyněk Horník, 2. Roman Filip, 3. Zdeněk Linhart, 4. Oldřich Chrbolka, 5. Štěpán Mikulica, 6. Patrik Koliska, 7. Tomáš Řičica, 8. Martin Pachman, 9. Robin Beran, 10. Erik Jahnický, 11. Miroslav Pavlík, 12. Ondřej Preininger, 13. Šimon Dvořák, 14. Vít Čáslavka, 15. Ondřej Holý, 16. Jiří Pecina

Čísla u hráčů značí posty, na kterých nastupují, útočníci: 1. zadák, 2. pravé křídlo, 3. pravý centr, 4. levý centr, 5. levé křídlo, 6. útoková spojka, 7. mlýnová spojka. Rojníci: 8. pilíř, 9. mlynář, 10. pilíř, 11. druhá řada, 12. druhá řada, 13. vazač.