Další zápas druhé ligy mladšího dorostu v házené sehráli chrudimští mladíci vítězné utkání v pražské hale TJ Chodov.

Sokol Vršovice – TJ Sokol HBC BASF Chrudim 25:33 (12:13)

Domácí se pustili do zápasu s vervou a tak po dvou zahozených vyložených šancích hostů byl ve 14. min stav 7:4. Chrudimští poté zpřesnili obranu a dobrou kombinační hrou během dalších 10 minut otočili vývoj zápasu na 8:12. Tento nadějný náskok však vinou vyloučení a několika nejistých zákroků brankáře Daleckého téměř prohospodařili a tak poločas skončil jednogólovou výhodou pro Chrudim.

Ve druhém poločase vycházela hra hostů opět z dobré a důrazné obrany, kde se domácí Vršovice snažily neustále pronikat jeden na jednoho. Chrudimští výrazně pestřejší kombinační hrou v útoku a zásluhou několika „trháků“ postupně získávali převahu, ve 44. minutě už vedli 19:26 a dalších deset minut si sedmibrankový náskok s přehledem udržovali. Konec zápasu si ale trochu zdramatizovali, když sedm minut před koncem hráli 1,5 minuty v oslabení o dva hráče, Syřínek dostal po třetím vyloučení červenou kartu a musel předčasně do sprch. Domácí ještě vycítili šanci, zrychlili rozehrávku a vysunuli obranu na 3 – 3. Chrudimáci ale neztratili hlavu, oslabení odehráli s přehledem a na vysunutou obranu reagovali několika pěknými kombinačními akcemi zakončenými gólem. V těchto fázích zápasu hosty podržel několika perfektními zákroky branář Dalecký. Z utkání tedy vyšli lépe Sokolové chrudimští a zatím jsou s plným počtem bodů v tabulce druzí za Jičínem jen o skóre.

Sestava a branky Chrudimě: J. Dalecký, M. Elich – Z. Řehák, M. Blažek, J. Syřínek 8, V. Pospíšil 6, T. Kubánek 2, V. Reichl 7, V. Černý 9, L. Pospíšil 1, M. Dvořáček a J. Moravec.