Máte za sebou úvodní týdny v Chrudimi, co vaše první dojmy?
Dojmy mám jen ty nejlepší. Chrudim je velmi tiché a příjemné město, navíc opravdu krásné. Chvíle tady si opravdu užívám.

Pod vaším příchodem do týmu ERA-PACKu je podepsán trenér Felipe Conde, který si vás sám vybral. Znali jste se z nějakého předchozího působení v Brazílii?
Pracovali jsme spolu ve velkém týmu v Brazílii, takže ho znám velmi dobře. Je to skvělá osobnost a excelentní profesionál. Ví, že ho jako trenéra čeká velká budoucnost. Znovu pod ním pracovat byl jeden z důvodů, proč jsem nabídku ERA-PACKu přijal.

V kariéře jste toho zažil opravdu hodně, jaký úspěch stavíte nejvýše?
Narodil jsem se v Riu de Janeiru a řadu let jsem hrál právě tam. S týmy Petrópolis a Botafoga jsme několikrát vyhráli národní ligu. Vážím si titulu s týmem Atlanticu, který taktéž patří mezi velké kluby v Brazílii. Tehdy jsem porazili tým Carlos Barbosa, nejkvalitnější tým v opravdu nezapomenutelném finále.

Jaký je váš názor na kvalitu českých hráčů a české ligy, v porovnání s Brazílií?
Českou a brazilskou ligu nelze porovnávat. Futsal je v Brazílii tradičním sportem na profesionální úrovni. Nicméně česká liga je na správné cestě a věřím, že v budoucnu bude patřit k velmi kvalitním. Mám přátele, kteří zde před lety hráli a říkali mi, že jste se velmi posunuli. Češi jsou dobří hráči. Vím, že pod trenérem Felipem Condem se budou dále vyvíjet.

Hned v prvním zápase proti Plzni jste skóroval. Vysněný start v novém klubu, souhlasíte?
Neuvěřitelný začátek. Vyhráli jsme a navíc se mi podařilo skórovat. Byl to skvělý úvod. Doufám, že pomůžu týmu vyhrávat i nadále, chci zde dosáhnout dalšího úspěchu jako v již zmíněných týmech, ve kterých jsem měl možnost hrát.

Už jste měl čas se podívat po Chrudimi nebo na jiná místa v České republice?
Zatím příliš času nebylo. Trénujeme od neděle do neděle a když není trénink, měli jsme zápas. Navíc těch utkání od mého příjezdu bylo opravdu hodně, takže čas jsem si ještě nenašel. Hned jak bude příležitost, chci si prohlédnout nejen Chrudim, ale i další města. Slyšel jsem, že je tu opravdu nádherně.