David Půlpán již v letošním roce turnaj podobného formátu okusil v Číně, od té doby zvládl obhájit triumf na Mistrovství České republiky a plně se věnoval mimosportovním povinnostem. Právě turnaj v Kostarice tak bude brát jako uvolnění od každodenních činností. „Studium je v plném proudu, s ním spojené psaní diplomové práce a příprava na přijímací řízení na doktorské studium. Je toho spoustu. Tímto turnajem si „odpočinu“ od všech běžných záležitostí,“ usmál se stolní tenista.


Přesto však akci v Kostarice bere velmi prestižně. „Je to turnaj stejného charakteru, jako byla Čína, nicméně světová špička tam nebude. Podle seznamu přihlášených hráčů budu ve své kategorii postižení turnajová dvojka,“ popisuje své možnosti a cíle před odletem na jihoamerický kontinent. A s čím by byl spokojen? „Cílem je obhájit nasazenou pozici, případně se poprat ve finále se soupeřem z Ruska, který je největším favoritem,“ přeje si.


Exotická země je pro něj samotného velkým lákadlem. „Do Kostariky se těším, za sedm let v reprezentaci je to můj druhý turnaj mimo kontinent,“ popisuje chrudimský rodák. Mezinárodní turnaj začíná v kostarickém San José ve středu 5. prosince a český zástupce se objeví za stolem po následující dva dny. „Po turnaji budeme mít celý den na to, abychom se někam podívali, uvidíme, jak nám po turnaji zbudou síly,“ dodává David Půlpán. 

Petr Dejnožka