V čase prázdnin a dovolených, kdy letní pohodu ještě umocňuje krásné letní počasí, jsme vyzpovídali tři známé sportovní funkcionáře a položili jim dvě otázky:

1. Co vás v současné době nejvíce zaměstnává?

2. Jaká byla vaše dovolená, nebo se na ni teprve chystáte?

Zde jsou jejich odpovědi:

Luboš Popelka, sekretář mládeže MFK Chrudim

Probíhají přípravy všech našich mládežnických týmů, pro něž zajišťuji program, přátelská utkání, tréninkové plochy a podobně. Kolektiv U19 se vrátil v pátek ze soustředění ve Skutči, kde se sedmadvacet hráčů připravovalo pod vedením Františka Smitky a asistenta Karla Svobody. V současné době probíhá ve stejném areálu i soustředění U17 a U16. Žáci U15 a U14 jedou jinam, do tradiční bašty v Horním Bradle, a to od 23. července do neděle 27. července. Tam je pak budou střídat žáci U13 a U12. Co se týče mládežnických soutěží, došlo ke změnám u některých kategorií. Soutěž U19 zrušila jednu ligovou skupinu a utvořila se druhá nejvyšší o 18 účastnících. Kategorie U15 a U14 zvýšila počet utkání, a to vzhledem k regulaci účastníků.

Dovolená mě teprve čeká, těším se, že si odpočinu a čtrnáct dní v srpnu budu trávit na Šumavě

Petr Myška, trenér fotbalistů Spartak Slatiňany

Zahájil jsem s mužstvem letní přípravu, moji už třetí u tohoto kolektivu. Navíc jsem si k tomu přibral ještě přípravu u MFK Chrudim U14, kde funkci asistenta vykonávám už čtvrtým rokem. Situace ve slatiňanském mužstvu se jeví asi tak, že ofenzíva by měla být naší silnou zbraní, naopak na defenzívě musíme ještě pořádně zapracovat. Co se týče změn proti jaru, tak kromě prodloužených hostovaček přibyli pouze dva fotbalisté. Jedná se o Davidy Korába a Mihulku. Nejbližší přátelský zápas hrajeme ve středu 23. července proti MFK Chrudim U19 a hned v pátek 25. 7. hostíme Načešice.

Dovolenou jsem si vybral již v červnu, kdy jsem strávil tři dny v Orlických horách. Dále mě čeká ještě pět dní na soustředění s MFK U14, což je pro mně jakýsi relax proti tréninku dospělých. Na vybrání řádné dovolené dvaceti dnů mně nezbývá čas, protože jsem osmkrát do týdne na hřišti.

Josef Bříza, zakladatel cyklistiky v Hlinsku

Stále sleduji hlineckou cyklistiku, kterou jsem před lety zakládal. Teď v sobotu se zde zrovna jede cyklomaraton, jež pořádají bratři Svobodové, bývalí slavní lyžaři. Ale co jsem slyšel, tak o tom bude u vás v Deníku samostatný velký článek. V mých šlépějích šel nejprve syn Michal, který se stále rád brouzdá Vysočinou, dvakrát do týdne zajede od 120 do 150 kilometrů. Do třetí generace Břízů patří vnuk Vojta, který jezdí horská kola. S ním je to ale zatím složitější, když nedojede první, plácne s kolem a brečí. Ono ho to ale jistě časem přejde. Samozřejmě, že v televizi sleduji Tour de France a v těch kopcích trpím s jezdci. Fandím samozřejmě Leopoldu Königovi., ten by mohl jednou udělat díru do světa. Když dokáže jezdit v první desítce Tour, klobouk dolů. V horských etapách patří jasně mezi světovou špičku.

Dovolená? My důchodci ji máme po celý rok. Já přesto ještě šlápnu do pedálů, tři až čtyřikrát týdně odjezdím pětadvacet až padesát kilometrů.