1. Co vás v současné době nejvíce zaměstnává?

2. Jaká byla vaše dovolená, nebo se na ni teprve chystáte?

Petr DACHOVSKÝ, sekretář kopané Dynamo Rosice

1. Momentálně řešíme realizační tým u „A" mužstva. Víkendový Memoriál Františka Slavíka jeho již 37. ročník je připraven. K žádné změně z původního rozpisu nedošlo. Avšak proti loňsku dochází v rámci tohoto turnaje k jedné obměně, když jeho stálý účastník SK Stolany pořádá ve stejném termínu svůj turnaj, a tak si místo něho u nás zahrají Bítovany. Všechna naše družstva myslím dospělé, dorost a žáky jsou do nového ročníku 2014/2015 připravena. Obě posledně jmenované složky jdou do mistrovské soutěže spojené ve společný tým s Hrochovým Týncem.

2. Už čtyři roky z důvodu letního pracovního zaneprázdnění na dovolenou nejezdím, a to jsem již tři roky v důchodu. Letos pracuji na úpravách rodinného domku, a když spojím tuto činnost s prací sekretáře fotbalového klubu, není se čemu divit, že není čas. To však vůbec nevadí, vždyť my důchodci máme dovolenou po celý rok.

Stanislav PECA, sekretář kopané ŽSK Třemošnice

1. Kloubím pracovní činnost starosty obce s fotbalovým sekretářem, s čímž mám už letité zkušenosti, které mně nedělají problém. Nyní hlavně dotahujeme přestupy, hostování, zajišťuji dopravu k zápasům pro všechna naše družstva. Výsledky přípravných zápasů našeho „A" týmu jsou po těžkém záchranářském jaru celkem optimistické. Se zástupci Středočeského krajského přeboru Suchdolem 3:3, Velimí 2:1 a Herálcem z Vysočiny 3:3, poté jsme vyhráli pohárový duel ve Slatiňanech 5:1. Pokud to takto půjde mančaftu i v mistrovské sezoně, byl bych spokojen.

2. Jeden týden rodinné dovolené jsem strávil s manželkou a dvěma vnučkami na chatě, která se nachází na Přeloučsku. Houby sice nerostly, ale za krásného počasí bylo báječné koupání. Z pracovních důvodů si však nemohu ani naplánovat, kdy vyčerpám zbytek. Vypadá to, stejně jako každý rok, že mně nakonec dovolená propadne.

Jaroslav GÁLA, předseda komise rozhodčích OFS

1. Během fotbalové přestávky jsem zajišťoval letní seminář, který nám v sobotu skončil. Jeho průběh byl jaksi oddechový, zhodnotili jsme loňskou sezonu. Také jsem seznámil rozhodčí s novými pravidly, která vstoupila v platnost od 1. července 2014, ale nejsou v nich žádné zásadní změny. Dále jsem vyhodnotil vzdělávací program, týkající se rozhodčích do 23 let. Kvituji jeho účast, navíc všech dvanáct mladých mužů v závěru prokázalo své odborné znalosti. Horší je, že pro okresní fotbalové soutěže máme k dispozici jen 45 činných rozhodčích, což je nedostačující počet. Vždyť náš okres má z pardubického kraje nejvyšší počet zapojených družstev do soutěží! Proto bych si přál, kdyby do našich řad vstoupili noví adepti, zvláště ti, kteří již zanechali aktivní hráčské činnosti. Kontakty naleznou na webové stránce OFS Chrudim. Rádi bychom přivítali i děvčata.

2. Rodinnou čtrnáctidenní dovolenou mám za sebou. Již od roku 2002 jezdíme pravidelně na stejné místo do Chorvatska. Letos poprvé jsme tam ale zastihli spíše středoevropské počasí, tedy podobné tomu našemu. Zbytek dovolené plánuji s partou kamarádů až na pozdní podzim, kdy se chystáme do Egypta. Půjde o poznávací exotickou cestu podél řeky Nilu. (dom)