1. Co vás v současné době nejvíce zaměstnává?

2. Jaká byla vaše dovolená, nebo se na ni teprve chystáte?

Jaroslav HALAMKA, předseda Sokol Holetín

1. Čas prázdnin jsme využili k úpravě hrací plochy na fotbalovém hřišti. Na trávu jsme dodali rašelinu s pískem, provedli další zatravnění a přišly zálivky, jednak vlastními silami a pak nám přálo deštivé počasí. Dále se prováděla údržba tribuny, vlastně celého sportovního areálu, takže dnes již můžeme s radostí konstatovat, že je vše připraveno na zahájení nového soutěžního ročníku. Naše mužstvo se po roce vrátilo do okresního přeboru, kde bychom rádi bojovali ve středu tabulky.

2. V červnu jsem mohl dvakrát slavit. Jednak postup našeho týmu, jak již jsem zmínil v předešlých řádcích, a pak se oslavovali moje padesátiny a to v kruhu rodinném i v rámci obce. Dovolenou uskutečníme v nejbližších dnech. Půjde o rodinný poznávací zájezd do Pobaltských republik včetně Petrohradu. Zbytek dovolené zatím neplánuji, protože spojit truhlařinu, což je moje povolání, s náročnou fotbalovou funkcí je dosti náročné, a proto dopředu nic neřeším.

Zbyněk BUŘVAL, předseda SK Stolany

1. Již tuto sobotu a neděli nás čeká fotbalový memoriál, a to 44. ročník Františka Starého. Další velkou akci připravuji společně s Petrem Steinerem, jedná se o oslavu 80. výročí kopané ve Stolanech, a uskuteční se v sobotu 13. září. Kromě těchto nejvýznamnějších událostí šlo v posledních týdnech o přípravu na novou sezonu. Doufám, že budeme hrát v okresním přeboru dospělých na špici tabulky, případně se pokusíme vybojovat postup do I. B třídy. Hodně bude záležet na přístupu všech hráčů, kteří ke své činnosti mají zajištěny dobré podmínky. Vedení mužstva zůstává beze změny: trenér Zdeněk Hluchník a vedoucí Zdeněk Motyčka. Dorost budeme mít zastoupen v krajské I. třídě. Vzhledem k nedostatku dětí jsme přihlásili pouze starší přípravku.

2. Letos jsem trávil část dovolené pouze domácími pracemi. Zatím se nikam nechystám, protože jsem plně vytížen v zaměstnání. Pracuji jako zootechnik v Agrodružstvu Liboměřice a. s., což spolu s fotbalovou funkcí zabere tolik času, že už nejsou chvíle na případné další mimopracovní aktivity. Zbytek dovolené budu řešit až v zimním období.

Ladislav MATRAS, předseda komise mládeže při OFS

1. Letní pauza byla klidnější, šlo o jakési „mrtvé" období. Připravuji se na turnaj okresních výběrů družstev pardubického kraje, který proběhne v sobotu 27. září na stadionu v Hlinsku. Půjde o kategorie U10, U11 a U12. V zimní přestávce pak plánuji uskutečnění kempu šikovných dětí, ale na to je ještě čas. V klubu FK Pardubice působím jako šéftrenér žákovských kategorií. Naší kvalitní prací se snažíme o to, abychom měli dětí stále dostatek, jako je tomu v současné době.

2. Po skončené jarní sezoně jsem strávil s přítelkyní týden v Egyptě, více času mi v letním období na nějaký odpočinek nezbývá. V Africe bylo na můj vkus až příliš velké teplo, ale přítelkyně mě ukecala, když prý jsem celé dny s fotbalem na cestách, tak ať se nevzpírám a jedu. A tak jsem podlehl. Pokud bych chtěl ještě někam vyrazit, bude to nejspíš asi až v zimě, kdy bych rád odjel do hor na lyže. Je mi celkem jedno kam, nejspíš by to byly rakouské Alpy. (dom)