1. Co vás v současné době nejvíce zaměstnává?

2. Jaká byla vaše dovolená, nebo se na ní teprve chystáte?

Jana AUERSVALDOVÁ,
vedoucí mažoretkové skupiny Rondo

1. Teď mě zaměstnává dovolená, ale nejprve k Rondu. Letos jsme byli opět velmi úspěšní, a proto se i o prázdninách připravujeme na Mistrovství Evropy, které se koná ve dnech 2. – 4. října v Itálii. Celá skupina 16 dívek odjede jako exhibicion a další postoupily jako sólisté a duisté. Pak nás čeká ještě oslava dvacátého výročí založení Ronda. Uskuteční se v sobotu 12. září na ronovském náměstí, kde dojde na přehlídku našich vystoupení. Zúčastní se všichni hosté, kteří s naší skupinou nějakým způsobem spolupracují.

2. V současné době trávím dovolenou v západních Čechách, kde poznáváme kraj v okolí Tachova. Děláme pěší túry a jezdíme na kolech. Velká horka nás sužují, ale já mám ráda vysoké teploty, takže to v pohodě snáším. Dovolenou končím tuto sobotu a pak už se budu snažit sehnat sponzorské dary. A jde to pořád dokola. Já z té práce ale mám radost, zvláště proto, že jsou holky tak úspěšné.

Vojtěch ČIŽINSKÝ,
předseda Sportovní unie Chrudimska

1. Pomáhali jsme s dotacemi – granty B6, B7 na Pardubický kraj. Dále jsme financovali smlouvy mezi našimi kluby a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v programu IV, což je na údržbu a provoz. Během na dlouhou trať je změna stanov. Do konce roku musí být v souladu s novým občanským zákoníkem. Konkrétně Dynamo Rosice – po novu Tělovýchovná jednota Dynamo Rosice, spolek. Nebo SK Stolany – SK STOLANY, z. s. (zapsaný spolek).

2. Rodinnou dovolenou jsme strávili u moře, pak jsem doma ještě týden hlídal vnoučata Ondru a Nikolku. Současná horka? Potím se, ale věřím, že už se v příštích dnech ochladí.

Miloš VAVŘIČKA,
předseda HC Chrudim

1. V současné době žádám o dotace, chystá se převod občanského sdružení na spolek. Toto se týká všech občanských sdružení a je na to lhůta do konce letošního roku. Museli jsme schválit změnu stanov a zajistit u Krajského soudu přeregistraci z o. s. na spolek. Jinak se nic nemění, stále zůstáváme neziskovou organizací. Ve spolupráci se Sportovními areály města Chrudim probíhají úpravy v kabinách tak, aby byly ukončeny, než se půjde na led. Ligové celky juniorů a obou dorostů zahájí přípravu společně s Pardubicemi hned v úvodu srpna. Doma budeme mít led od pondělí 17. srpna a začnou soustředění všem našim družstvům.

2. Začátkem července jsme měli rodinnou dovolenou pod Troskami a týden ještě plánujeme. Nevíme ani kdy, ani kam. Současná horka? Zaplať pán Bůh, že jsme hokejisté, protože v tomto období máme přestávku. Dělat aktivní sportovní činnost venku by bylo hrozné. Na druhou stranu mají všichni naši hokejisté šanci si odpočinout a nabrat tak energii a sílu do nové sezóny.

JAROMÍR DOLEŽAL