V sobotu se konal již sedmý ročník Velké ceny Chaty Polanka, který se jezdí jako jízda do vrchu s hromadným startem na trati Nové Hrady Svatá Kateřina. Tento závod se letos jel zároveň jako mistrovství ČR v jízdě do vrchu. Na start trati dlouhé 12,2 kilometru s převýšením 326 metrů se postavilo celkem 76 závodníků a závodnic. Nejrychlejšího času dosáhl Petr Novotný z týmu BMC Racing (25 minut 29 sekund) před domácím Petrem Douděrou z KC Luže-Košumberk (zaostal o pouhé dvě sekundy) a Janem Valešem z Cyklo team Killi (-3 s).

Mistrovské tituly v jednotlivých kategoriích si odvezli Radek Krummer (kategorie M), Radim Kijevský (Masters A), Petr Novotný (Masters B), Jiří Boštík (Masters C), Josef Burger (Masters D) a Karel Horáček (Masters E). V kategorii žen pak Lenka Bartošová, Alena Mikšovská a Blanka Hyblerová.

V neděli se uskutečnil 19. ročník memoriálu Václava Vavrouška, který se jel jako závod českého poháru v kategorii Masters. Cyklisté jeli na kopcovitém okruhu Bor u Skutče Proseč Zderaz Bor u Skutče, který dobře prověřil jejich kondici. Závodu se zúčastnilo 81 mužů a žen a vítězi se stali Petr Novák (kategorie M), Radim Kijevský (Masters A), Petr Novotný (Masters B), Martin Würz (Masters B), Ludvík Killinger (Masters D) a Michael Herbert (Masters E). (mv)