Řidiči se však budou muset obrnit trpělivostí. Závod se sice jede především po lesních cestách mimo hlavní silnice, start i cíl Cyklo Maštalí bude ale v Proseči na náměstí, což znamená, že centrum města bude uzavřené. Zákaz vjezdu plánují pořadatelé umístit například do ulice Na Ručičce a Na Ohradě, neprůjezdná bude prakticky celá Pasecká ulice. Na dopravu a bezpečnost cyklistů i diváků budou dohlížet hasiči i muži v uniformách.

„Dopravní uzavírky, zákazy zastavení, parkovací místa – vše bude značené, včetně objízdných tras. Prosíme motoristy, aby respektovali dopravní značení a pokyny hasičů," říká za pořadatele Lucie Oherová.

Do hlavních disciplín se přihlásilo 639 závodníků, kteří nejčastěji volili „zlatou střední cestu", a to v podobě padesátikilometrové trasy, po níž pojede více než 400 cyklistů. Stokilometrový okruh přilákal necelou padesátku jezdců a zbylí přihlášení se vydají na pětadvacetikilometrovou vyjížďku.

Součástí závodů bude například i autogramiáda čestného hosta – slavného cyklisty Jana Smolíka, která začne ve 13:15. Ve dvě hodiny odstartuje Pivní triatlon a o čtyřicet minut později také Pivní sprint. Od půl sedmé pak pořadatelé plánují taneční zábavu.