Pojede se na tradičním okruhu v Olšinkách, kde se letos v lednu konalo mistrovství ČR.

Jeho vítěz, úřadující mistr světa Zdeněk Štybar, sice tentokrát do Hlinska nepřijede, protože má klubové povinnosti v Belgii, ale jinak by na startu měla být prakticky kompletní česká cyklokrosová špička. Neměli by chybět ani zbývající medailisté ze zmíněného šampionátu, druhý Martin Zlámalík a třetí Jaroslav Kulhavý, který v letošním roce slavil nebývalé úspěchy na horských kolech. V nich vyhrál jak Světový pohár, tak získal i titul mistra světa.

Trať v Hlinsku má v oblibě i Petr Dlask, který bude patřit k favoritům závodu. Kategorie Elite startuje ve 14 hodin, mládežnické kategorie se pojedou již od 10.45 hodin.

Největší nadějí pořádajícího KC Hlinsko bude při závodě TOI TOI Cupu Lubomír Petruš, který už v předchozích závodech obsadil 5. místo v Mnichově Hradišti a v Lošticích dojel šestý. O víkendu se zúčastnil závodu Světového poháru v Táboře v kategorii do 23 let. Tam doplatil na start ze třetí řady a vyjížděl do terénu až na 25. místě. Tuto pozici si stačil vylepšit o šest příček, ale s 19. místem příliš spokojen nebyl.

Další Hlinečáci se zúčastnili závodu 2. kategorie UCI v Lucembursku. Zde si nejlépe vedl Filip Adel, který obsadil 15. místo. Jeho bratr Pavel se potýkal s následky nachlazení a skončil na 26. příčce. O dvě místa níže skončil Petr Hampl a 36. skončil Ondřej Louvar.