Závod se koná ve středu 28. října, jako pátý v pořadí z devítidílného seriálu českého poháru. Na startu nebude chybět loňský vítěz Petr Dlask, ani vítěz loňského seriálu Martin Bína.

Vzhledem k tomu, že si někteří závodníci musí plnit týmové povinnosti v zahraničí, neuvidíme na startu zřejmě současného nejlepšího českého jezdce Zdeňka Štybara ani Radomíra Šimůnka, přesto se diváci mohou těšit na téměř kompletní domácí špičku, doplněnou závodníky ze Slovenska a pravděpodobně Německa a Rakouska.

Závody začínají v 11:00 startem žákovských kategorií. V 11:30 v kategorii kadetů se divákům představí první Hlinečák Lukáš Kopecký a ve 12:30 mezi juniory Ondřej Louvar.

V kategorii Elite, která odstartuje tradičně ve 14:00 se na start postaví domácí Lukáš Příhoda, který bude bojovat společně s dalším Hlinečákem, hájícím barvy Budvaru Tábor, Filipem Adelem nejen o umístění v elitní desítce, ale zároveň o nominaci na mistrovství Evropy v kategorii do 23 let, které se koná 1.11. v belgickém Hoogstraten.

Komu z této dvojice se podaří na evropský šampionát nominovat, nebo jestli se do Belgie probojují oba dva, ukáže právě hlinecký závod.

Letošní sezona je pro nás o to důležitější, že právě Česká republika ve dnech 30. a 31. ledna 2010 pořádá v Táboře Mistrovství světa a hlinečtí cyklokrosaři udělají maximum, aby opět po roce měli i na světovém šampionátu svého zástupce.

Pořadatelé veří, že hlinečtí fanoušci podpoří nejen domácí závodníky, ale tradičně dobrou diváckou kulisou povzbudí všechny, kteří se na start náročného hlineckého závodu postaví.

Klub cyklistiky Hlinsko