Další domácí šampionát byl odehrán ve Fischerových šachách, které jsou inovovanou verzí klasických šachů podle Bobbyho Fischera. Největší rozdíl je v tom, že se postavení figur před zahájením losuje. V Pardubicích se turnaj v této verzi hraje jako Memoriál Vladimíra Nováka pod názvem Sten.cz Open.

Vítěz David Navara si jedinou ztrátu připsal ve třetím kole s Rusem Demidovem, se kterým remizoval. O bod za nejlepším českým hráčem současnosti zaostali Vladimír Zakhartsov z Ruska a Američan Bryan Smith. Dalšími Čechy v pořadí za Navarou byli Jiří Adámek a Martin Petr.

Pozornost na festivalu poutá i čtyřiadvacetihodinové mistrovství České republiky v bleskovém maratonu. Vítězem letošního klání, které se hrálo pod názvem Bulinský, Vávra & Partners Open, je český mezinárodní mistr Vojtěch Plát. Druhý skončil Vojtěch Zwardoň a bronz bral Martin Červený.

Kdo sledoval účastníky skládání Rubikovy kostky, stal se svědkem nového světového rekordu. Postaral se o něj Polák Rafal Waryszak v disciplíně Pyraminx, který stlačil svůj průměrný čas na 2,41 sekundy.

Festival pokračuje v Pardubicích i ve čtvrtek, na programu jsou např. turnaje v rapid šachu.