PMFK Sibirjak Novosibirsk - FK Era-Pack Chrudim 4:4 (4:3). Branky: 7. Humberto, 7. Timoščenkov, 16. Kotlarov, 20. Plahov 13., 16. a 32. (z pen.) Max, 6. Rešetár. Sestavy Sibirjak: Klimovskij (21. Sizikov) Malyšev, Bagdasarian, Pokolyto, Kanivec, Kotlarov, Plahov, Šuša, Humberto, Timoščenkov, Golunov, Darlan, Chudinov. Era-Pack: Meller (21. Žďánský) R. Mareš, Popelka, Max, Douglas, Rešetár, Felipe, Koudelka, Chmelík, Slováček, M. Mareš.

Utkání se hrálo v prvním poločase klasicky na 20 minut čistého času, druhá půle na 25 minut, protože v Rusku hrají poločasy o pět minut déle než je zvykem na mezinárodní scéně, a hráči Sibirjaku si chtěli tuto hrací dobu vyzkoušet i tentokrát.

Skóre zápasu otevřel v 6. minutě Rešetár, ale v následující minutě Novosibirsk otočil dvěma slepenými góly Humberta a Timoščenka na 2:1. Pak začal plnit svoji střeleckou normu Max a ve 13. minutě srovnal skóre na 2:2. V 16. minutě padly opět dva góly. Nejprve Kotlarov upravil na 3:2, aby za krátkou dobu zaznamenal vyrovnávající gól Max. Do kabin šli však s nejtěsnějším náskokem hráči z daleké Sibiře, když překonal brankáře Mellera Plahov.

Druhý poločas sice vyzněl mírně pro tým Sibirjaku, ale ten se nakonec musel spokojit s remízou 4:4, kterou zajistil ve 32. minutě Max z pokutového kopu a završil tak svůj hattrick.

Jaroslav Bartušek, asistent trenéra Era-Packu: „Zápas měl opět velmi kvalitní úroveň a výsledek s takto silným soupeřem je pro nás povzbudivý. Utkání bylo vcelku vyrovnané, ale blíže k vítězství byl Novosibirsk. Ve druhé půli totiž Kuba Žďánský vychytal několik nebezpečných šancí soupeře, ale nutno dodat, že v prvním poločase jeho předchůdce v bráně Tomáš Meller za inkasované góly nemohl, padly spíše po našich chybách v defenzívě. V dalším průběhu přípravy se musíme zaměřit na jejich odstranění."

Příležitost k dalšímu pilování formy budou mít chrudimští futsalisté již dnes od 20 hodin, kdy v repríze letošního finále play-off změří síly s Tangem Brno.