Zrodilo se povinné vítězství futsalistů

Česká Lípa, Chrudim - Do kategorie povinných bylo možné zařadit zisk tří bodů v podání futsalistů chrudimského ERA-PACKu na půdě České Lípy.

12.11.2017

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Domácí Démoni kousali pouze v prvním poločase, kdy dokázali držet s obhájcem titulu krok. Ve druhé půlce však inkasovali čtyřikrát a s jejich nadějemi na bodový zisk byl konec. ERA-PACK zvítězil 6:1 a udržel se na čele prvoligové tabulky.

Chrudimští futsalisté zajížděli do České Lípy s cílem vrátit se na vítěznou vlnu a za tímto úkolem vykročili úvodní trefou ve čtvrté minutě, kdy se po pasu Romana Mareše prosadil Felipe. I nadále byl současný mistr výrazně lepší, ke druhé trefě mu paradoxně pomohla chyba domácích, kterou následně trestal Tomáš Koudelka. Ač se zdálo, že se bude vedení favorizovaného celku jenom navyšovat, opak byl pravdou. Při chrudimské power-play přišlo drobné zaváhání, kterého dokonale využil domácí Fichtner, jenž upravil na poločasových 2:1 pro Chrudim.

ERA-PACK Chrudim následně ve druhém poločase potvrdil svoji kvalitu. I přesto, že se Démoni drželi téměř do poloviny druhé půle na dostřel jediného gólu, nakonec ale schytali šestibrankový příděl. Trefili se David i Pavel Drozdovi, vítězství 6:1 pečetil dvěma vstřelenými brankami Matěj Slováček.

První bodový zisk v dresu Chrudimi zaznamenal ukrajinský hráč Oleksander Sorokin, který připravil dvě branky hostujícího týmu. Chrudimští nadále zůstávají na čele tabulky o skóre před pražskou Spartou.

FC Démoni Česká Lípa - FK ERA-PACK Chrudim 1:6 (1:2)

Branky: 15. Fichtner – 4. Felipe (R. Mareš), 12. Koudelka (Sorokin), 29. D. Drozd (Koudelka), 31. Slováček (Sorokin), 34. P. Drozd (Slováček), 40. Slováček (Koudelka).
FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Bejda, Šafář, Žampa, Švec, Havrda, Bialek, Fichtner, Kořínek, Rott, Havlásek, Kotek.
FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský (21. Litviněnko) – Felipe, Mareš R., Mareš M., Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Sorokin, Rešetár, Slováček.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme kvalitní zápas, zejména ve druhém poločase, a tudíž mohu být s výkonem svých hráčů spokojen. Nyní musíme odpočívat, protože je před námi náročný týden a hned v pondělí startujeme s přípravou na následující utkání.“

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa): „Zápas proti Chrudimi musíme brát tak, že jsme si vyzkoušeli obrannou práci a do 32. minuty nám to šlo skvěle. Dokázali jsme odolávat tlaku hostů, pak jsme dostali třetí gól a projevila se veliká kvalita Chrudimi. Nám došel dech a inkasovali jsme ještě třikrát. Ale jinak jsme zápas odjezdili naplno a musím kluky pochválit. Opět nás podržel golman Kirov.

Autor: Richard Bláha