Po dvou výtečných výsledcích z minulého dvoukola, kdy Chrudimští vyhráli jak v Nové Pace (79:68), tak v Mladé Boleslavi (81:79), půjde navíc o přímý souboj o čtvrté místo tabulky, když Holice mají zatím o jeden bod více.

První utkání se odehraje již v pátek od 19:00 hodin ve sportovní hale, odveta je na programu hned v sobotu od 15:00 hodin v Holicích.

Nadcházející střetnutí okomentoval kouč Darrenu Štěpán Popelka: „Přestože jsou Holice ve druhé lize nováčkem (loni postoupil z Východočeské ligy), vlétly do soutěže jako vítr a mají na svém kontě pouhé tři porážky. Ty navíc utrpěly pouze venku, a to ještě na palubovkách silných Košíř, Mladé Boleslavi a nevyzpytatelné Nové Paky. Družstvo těží hlavně z toho, že spolu hraje už několik let a kluci se znají již od časů, kdy spolu byli v pardubickém dorostu.

My bychom ale rádi strávili vánoční přestávku na čtvrté příčce tabulky. K tomu ještě panuje mezi námi a soupeřem zdravá rivalita, a tak jsem jako trenér vypsal pro naše hráče odměnu. Když oba dva zápasy úspěšně zvládnou, kupuji do kabiny sud. Proto věřím, že půjde o zajímavé a bojovné zápasy, na které by se rozhodně měli přijít všichni fanoušci dobrého basketbalu podívat! (rp)