Basket Poděbrady – Darren Chrudim 75:79 (16:24, 30:45, 42:62).

Při oboustranně opatrném začátku se hostům jako už poslední dobou tradičně dařilo v obraně, k tomu přidali i přesnou střelbu. Domácí navíc udělali v závěru první čtvrtiny několik chyb, které potrestali Chrudimští sérii dvanácti bodů (16:24). To je ještě více uklidnilo, přidali na aktivitě a první poločas vyhráli o 15 bodů. Dobrá hra svěřenců trenéra Chlíbka pokračovala i po přestávce a brzy svůj náskok navýšili ještě o dalších pět bodů, takže po třetí čtvrtin? ? vedli 42:62. Tento stav je však zřejmě ukolébal a soupeř začal v poslední čtvrtině mocně stahovat. Do té doby perfektní obrana Chrudimi se rozpadla a tuto část hosté prohráli 33:17. Důležité vítězství si ale vzít nenechali. Sestava a body Chrudimi: Votava 17, Dosoudil 16, Filip 13, Bubeník 8, Kašpar 8, Imlauf 6, Dvořák 5, Soudek 4, Chalupník 2, Dopita, Plíhal.

ČEZ Nymburk B – Darren Chrudim 84:76 (15:24, 39:44, 62:58). I ve druhém utkání se Východočechům vydařil začátek. Obě mužstva předváděla rychlou a moderní hru, takže k vidění byl zajímavý basketbal. Chrudimi se však vždy na konci první a druhé čtvrtiny podařilo soupeři lehce odskočit, takže do kabin šli s poločasovým vedením 39:44. Po přestávce ale rezerva českého mistra přidala a brzy skóre otočila. Hostům začaly po sobotním těžkém střetnutí docházet síly a domácí mladíci se širokou lavičkou si závěr pohlídali. Přesto Chrudimští nemusí smutnit, podali velmi dobrý výkon a odehráli s favoritem vyrovnaný zápas. Sestava a body Chrudimi: Bubeník 24, Dosoudil 20, Soudek 8, Imlauf 6, Filip 6, Chalupník 5, Dvořák 4, Kašpar 3, Dopita, Večeřa.

Po více jak šesti týdnech si basketbalisté Darrenu Chrudim v dalším dvoukole zahrají na domácí palubovce. O víkendu 4. – 5. prosince je zde ale čeká křest ohněm. Nejprve přivítají vedoucí Žďár nad Sázavou a poté druhou BC Vysočinu.

Abychom učinili zpravodajské povinnosti zadost, přinášíme i výsledek okresního derby v Oblastním přeboru. Skuteč zde porazila Chrudim B: 70:48 (21:13, 34:25, 51:36). Nejvíce bodů: Votava 22, Zavřel 21 – Suchánek 12, L. Chlíbek 10.

1. BK Žďár nad Sázavou 8 7 1 593:494 15
2. BC Vysočina 8 7 1 602:545 15
3. BSK TJ Jičín 8 5 3 602:524 13
4. TJ AŠ Mladá Boleslav 8 5 3 606:545 13
5. Sokol Hradec Králové B 8 5 3   574:517 13
6. ČEZ Basketball Nymburk B 8 5 3 586:564 13
7. TJ Sokol, BC Darren Chrudim 8 4 4 567:555 12
8. Sokol Pražský B 8 3 5 463:540 11