TJ Sokol BC Darren Chrudim – Šumperk 92:83 (24:25, 51:36, 71:58).

Po vyrovnané první čtvrtině se Chrudimi druhá část nadmíru vydařila. Vyhráli ji o 16 bodů a stanovili poločasové skóre na 51:36. I po přestávce předváděli Východočeši rychlou kombinační hru zakončenou přesnou střelbou a ve 26. minutě vedli již o 23 bodů (66:43). Zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Avšak poté nastalo v jejich hře jisté uspokojení, čehož soupeř využil a dokázal snížit ve 33. minutě na 75:67. Neštěstí si Darreni uvědomili hrozbu nebezpečí, opět zapnuli a během tří minut opět odskočili soupeři na rozdíl 15 bodů, čímž definitivně rozhodli o svém vítězství. Sestava a body Chrudimi: Bubeník 20, Dosoudil 19, Soudek 16, Kameník 13, Zítko 9, Horák 7, Kašpar 5, Plíhal 2, Dvořák 1, Imlauf, Táborský.

TJ Sokol BC Darren Chrudim – Svitavy 61:77 (29:22, 40:41, 52:59).

Proti lídrovi tabulky, který doposud prohrál v soutěži pouhé dva zápasy, měli domácí fantastický úvod a po dvou minutách vedli 10:0. Navíc ale „jeli“ dál a v 6. minutě svítil na ukazateli skóre stav 24:7. Jenže pak zbytečně ztratili několik míčů, soupeř zpřesnil střelbu a tak po první čtvrtině vedli Chrudimští „jen“ o sedm. Bohužel obraz hry se nezměnil ani poté, základní pětce Darrenu začaly docházet síly a soupeř, mající silnější lavičku, dál stahoval a poločas vyhrál o jeden bod. Nástup do druhé půle ale opět patřil svěřencům trenéra Chlíbka, kteří se &scaro n;ňůrou deseti bodů dostali do vedení 50:41. Jenže Svitavům se povedla dokonalá odpověď a taktéž deseti body v řadě se zase vrátili do vedení (ve 26. minutě 50:51). To už si nenechali do konce zápasu vzít a unavené Chrudimské nakonec porazili o šestnáct bodů. Sestava a body Chrudimi: Kameník 15, Bubeník 14, Soudek 11, Horák 9, Kašpar 8, Plíhal 4, Dvořák, Zítko, Táborský.

Čtyři kola před koncem jsou basketbalisté Darrenu na osmém místě druholigové tabulky, sestupují ale tři týmy z dvanáctičlenného startovního pole. O jejich ambicích hodně napoví další dvoukolo, hlavně pak zápas na palubovce beznadějně posledního Pelhřimova.