Darren Chrudim - Holice 85:66 (18:18, 29:14, 17:17, 21:17)

Úvod utkání domácím moc nevyšel, což dokázal soupeř trestat volnými střelami. Nakonec ale skončila první čtvrtina nerozhodně. Od druhé části však Chrudimští začali hrát agresivně s cílem dostávat míče na podkošové hráče, což se jim dařilo na jedničku. Tuto část také vyhráli vysoko 29:14, čímž si vytvořili rozhodující náskok. I po změně stran pokračoval jejich koncentrovaný výkon, kterým soupeře nenechali „čuchnout" a stále si udržovali minimálně 15bodový náskok. Zápas tak v pohodě dovedli do vítězného konce.

Sestava a body Darrenu: Votava 22, Dosoudil 13, Bubeník 11, Hanus 11, Chalupník 9, Soudek 9, Večeřa 9, Havlín 1, Zítko.

Holice - Darren Chrudim 82:76 (16:18, 27:17, 22:20, 17:21)

Úvod sobotní odvety připomínal páteční zápas. Chrudimští hráli dobře a v 7. minutě vedli o devět bodů, jejich náskok ale Holice v posledních minutách první čtvrtiny stáhly na pouhé dva body. Druhá čtvrtina však hostům nevyšla. Vůbec nedokázali zastavit útoky domácích, kterým se brzy podařilo dostat do vedení a nakonec byl v poločase stav 43:35. Po přestávce nastoupili hosté s cílem hrát agresivně do koše, což se jim sice částečně dařilo, ale stále se nevedlo zastavit soupeřovy útoky. V poslední části se konečně začal náskok Holic tenčit, až svítil minutu před koncem po trojce Soudka na světelné tabuli stav 79:76. Bohužel následný tříbodový pokus Chalupníka skončil jen na obroučce a domácí už střetnutí dotáhli díky přesným šestkám k vítězství.

Sestava a body Darrenu: Dosoudil 22, Chalupník 20, Soudek 20, Hanus 8, Votava 3, Bubeník 3, Večeřa, Zítko, Havlín.

Štěpán Popelka, trenér Darrenu Chrudim: „V pátečním utkání jsme odvedli dobrou týmovou práci. Věděli jsme, že Holičtí budou hrát rychle a agresivně do koše, což jsme dokázali úspěšně eliminovat a díky vydařené druhé čtvrtině si vytvořili rozhodující náskok. Přesto jsem se trochu obával naše tradičního výpadku, strašákem bylo zejména nedávné utkání s Teslou Pardubice, které jsme po podobném průběhu „dokázali" prohrát. Tentokrát ale naše polevení nepřišlo a soupeř neměl prakticky žádnou šanci. V útoku jsme se mohli opřít hlavně o střelce Ondřeje Votavu, autora 22 bodů, ale myslím, že každý na hřišti odvedl výbornou práci, když hned sedm hráčů dalo devět a víc bodů.

Před sobotní odvetou bylo jasné, že se bude jednat o úplně jiný zápas a soupeř bude hrát lépe. To se bohužel potvrdilo. Hlavní příčinu naší prohry vidím v obraně, kde jsme nedokázali zastavit rychlý přechod domácích, kteří zakončili téměř každý útok úspěšným košem. Jediným pozitivem tak může být pouze plusové skóre ze vzájemných zápasů, které může na konci sezony znamenat při stejném počtu bodů naše lepší postavení v tabulce.

Nicméně první část sezony hodnotím celkem kladně. Prohráli jsme sice některé zápasy, které bychom rozhodně neměli, tím mám na mysli střetnutí v Brandýse a doma s Teslou, což jsou asi ty dvě výhry, co nám chybí ke čtvrtému místu tabulky zaručujícímu play off. Nicméně jsme dokázali vyhrát v Mladé Boleslavi, což asi nikdo nečekal. Věřím, že druhou polovinu sezóny zvládneme ještě lépe. Očekáváme posilu v podobě Jana Filipa, který se vrací po půl roce z Ruska. Měl by být pro nás přínosem a naši hru ještě zkvalitnit."

RADEK PECINA