Darren Chrudim - Benešov 70:80 (16:17, 16:18, 15:21, 23:24)

Od začátku bylo jasné, že půjde o vyrovnaný zápas. Chrudimi se dařilo dostávat míče pod koš a dávat relativně jednoduché koše, soupeř zase střílel velmi přesně z dálky a jen za první čtvrtinu dal pět trojek! Do poločasu jich nastřílel devět a vedl 32:35. Po změně stran proto nastoupili domácí s cílem nepovolit soupeři střelbu z dálky, což se ale nepovedlo. Nejvíce je trápil známí ostrostřelec Kožant, který skončil utkání na 31 bodech, z nichž bylo šest trojek. Naopak Darren si klasicky vybral ve třetí čtvrtině svoji slabou chvilku, kdy nedokázal dát ani jednoduchý koš a mezi 23. až 27. minutou nezaznamenal ani bod. Náskok Benešova se tak nakonec vyšplhal na deset bodů a ten si udržel až do konce zápasů. Za celé utkání hosté „nasázeli" 17 trojek!

Sestava a body Darrenu: Votava 16, Chalupník 12, Filip 11, Soudek 10, M. Večeřa 10, Bubeník 4, J. Večeřa 4, Truneček 3, Zítko, Havlín.

Darren Chrudim - Radotínský SK 81:89 po prodl. (22:18, 28:22, 13:9, 11:25 7:15)

Úvod utkání vyšel domácím náramně. Od začátku si vytvořili mírný náskok a hráli opravdu pěkný basket. V dobré hře pokračovali i ve druhé čtvrtině, v níž nastříleli úctyhodných 28 bodů, což nebývá v košíkové tak častým zvykem. Míč perfektně putoval mezi hráči a ti dokázali proměňovat otevřené střely. První poločas tak skončil 50:40. Když pak Chrudimští po změně stran přidali výbornou obranu (za třetí čtvrtinu dostali pouze 9 bodů), šli do závěrečné části s náskokem 14 bodů. Jenže tu odehráli špatně. Během dvou minut trefil soupeř tři trojky a dostal se na dostřel. Střetnutí nakonec rozhodla 39. minuta, kdy byl Chrudimi odpískán dost přísně úmyslný faul. Radotínští dokázali oba trestné hody proměnit a navíc hned přidali trojku. Domácí naopak chvíli poté nedali šestku ani jednu. Když pak z protiútoku zaznamenali hosté další trojku a dostali se do vedení, musel být Darren rád, že Filip těsně před koncem normální hrací doby vyrovnal. Do prodloužení už Chrudimští nemohli počítat s Votavou, který se vyfauloval, přitom byl jejich hlavní ofenzivní zbraní a stihl zaznamenat 27 bodů. Navíc musel v úvodu nastavení skončit pro pět osobních chyb i Filip, Radotín dokázal trefit pár střel ze střední vzdálenosti a bylo hotovo.

Sestava a body Darrenu: Votava 27, Soudek 14, Chalupník 10, Filip 8, Bubeník 6, M. Večeřa 6, Havlín 5, Truneček 4, Zítko 1, J. Večeřa.

Štěpán Popelka, trenér Darrenu Chrudim: „Už se pomalu stává zvykem, že začátek sezony máme hrozný. Pokud chceme pomýšlet na vyšší příčky, budeme muset přivézt nějaká vítězství z venku. Přitom v prvním zápase přijel Benešov bez klasického pivota a já doufal, že nám to bude vyhovovat. Bohužel se stalo asi to nejhorší, co se mohlo stát, během rozcvičování se zranil náš pivot Kryštof Dosoudil. Přesto jsem věřil, že díky naší výškové převaze máme naději, hosté nás ale zničili famózní střelbou trojek. Dostat jich 17 za zápas je hrozné číslo. Zkoušeli jsme proti tomu osobní i zónovou obranu, ale Benešov přijel ve velké střelecké formě.

Před nedělním zápasem s nováčkem druhé ligy jsem zjistil, že Radotín má ambice vyhrát naší skupinu a ucházet se o první ligu. Bohužel se Dosoudil nedokázal dát do kupy, a tak jsme opět museli nastoupit oslabeni o jednoho pivota. Soupeř měl jednoznačně výškovou převahu, a proto jsme chtěli hrát rychle a jednoduše. To se nám tři čtvrtiny dařilo, bohužel konec vše pokazil. Přesto si celý tým zaslouží za odvedený výkon pochvalu, bojoval až do konce. Jenže jsme v základní hrací době nedali celkem deset trestných hodů, což bylo zřejmě rozhodující."

1. Sokol Žižkov 2 2 0 1 66:131 4

2. Radotínský SK 2 2 0 1 57:134 4

3. Sokol Vyšehrad 2 2 0 1 45:125 4

4. Tesla Pardubice 2 2 0 1 25:109 4

5. BVK Holice 2 1 1 127:125 3

6. BK Přelouč 2 1 1 131:131 3

7. Jindř. Hradec B 2 1 1 122:126 3

8. BC Benešov 2 1 1 143:148 3