David Drozd dostal v prvním zápase příležitost v první čtyřce po boku zkušených hráčů a rozhodně v ní nebyl pouze do počtu. Jaké byly jeho dojmy po skončení prvního ligového utkání?

David Drozd byl pátým nejproduktivnějším hráčem základní části, za 21 zápasů stihl 23 gólů a 14 asistencí. Společně s chrudimským Radimem Zárubou byl jediným, který dokázal v bodové smršti konkurovat elitní pětici hráčů Benaga. Nyní se s vizitkou střelce přesunul do Chrudimi, kde byl na začátku srpna připraven poprat se v silné konkurenci o místo. „Samozřejmě bylo cílem zapracovat se do týmu a jsem strašně rád, že se to povedlo," sdělil krátce po prvním zápase ve Vysokém Mýtě David Drozd.

Hráč, který vyfasoval dres s číslem jedenáct na zádech, si od kouče Condeho vysloužil místo v první čtyřce po boku stálic chrudimského týmu. „Šanci takto rychle jsem nečekal. Nechal jsem tam všechno a doufám, že to stálo za to," popisuje své první vystoupení v mistrovském zápase čerstvě jednadvacetiletý futsalista, který spolu s bratrem Pavlem slaví 12. září narozeniny.

V utkání se David Drozd sice neprosadil, na řadě chrudimských příležitostí se ale podílel. Po utkání smutnil nad množstvím zahozených šancí: „Nejzbach hrál to, co vždycky. Posílal dlouhé balóny nahoru. Chtělo to, abychom vstřelili dvě tři rychlé branky a mohlo být hotovo. Šancí jsme měli dost a je jen škoda, že toho v brance neskončilo více." Svou roli mohly v hale ve Vysokém Mýtě sehrát i podmínky, jenž byly doslova odstrašující. „Vnímali jsme to už při rozcvičce. Byli jsme totálně splavený, rozhodně to nebylo příjemné," komentoval vysokou teplotu v hale David Drozd.

Spolu s týmem se nyní chystá na další utkání. Již následující pátek se Chrudim představí na hřišti nováčka Gardenline Litoměřice. „Těžko říct, Litoměřice vůbec neznám. Každopádně vím, že hodně posílily, takže to znovu nebude jednoduché utkání. Musíme se na něj pečlivě připravit a vyhrát," vyjádřil se ke 2. kolu Chance Futsal ligy David Drozd. (dej, vkn)