Po výsledcích i hře obou týmů minulý víkend si kdekdo pomyslel, že bude k vidění dramatický a vyrovnaný zápas. Jenže nebyl. Naopak. Na palubovce v třebešské hale kraloval pouze jeden mančaft. Pardubická Beksa jednoznačně zvítězila stylem start – cíl.

„Jsem rád za dobře odvedenou práci celého týmu. Naše hra byla seriózní od první do poslední minuty,“ pochvaloval si asistent hostujícího trenéra Vanja Miljkovič.

Královští sokoli Hradec Králové – BK KVIS Pardubice 50:90 (16:29, 29:48, 41:76). Body: Škranc 15, Mandalinič 8, Autrey 6, Šturanovič 6, Goga 5, Kábrt 4, Vondra 3, Kalný 2, Svojanovský 1 – Rikič 20, Švrdlík 17, Čolak 15, Vyoral 15, Šafarčík 12, Pekárek 3, Potoček 3, Svoboda 3, Štěrba 2. Rozhodčí: Matějek, Salvetr, Perlík. Trojky: 4:7. Trestné hody: 8/4 – 17/15. Doskoky: 23:48. Fauly: 18:18. Pět osobních chyb: 1:0 (35. Šturanovič). Diváci: 367.

Hned samotný úvod naznačil, jak duel bude vypadat. Celek z města perníku a dostihů šel do vedení 12:2, které po chvilce navýšil na 22:6. Hradec začátek vůbec nezachytl, navíc jeho klíčový pivot Šturanovič si udělal po dvou minutách dva fauly. Přesto stáhl manko na devět bodů, ale to bylo z jeho strany vše. Pak už úřadovali pouze Pardubičtí, kteří svůj náskok navyšovali až na propastný konečný rozdíl čtyřiceti bodů.

„Nebránili jsme tak, jak jsme chtěli, dostávali jsme jednoduché koše. Pardubice si hned od začátku vytvořily svůj klid a celý zbytek zápasu už vedení jen navyšovaly. Po utkání na Slavii to byl od nás hodně slabý výkon, jak v obraně, tak v útoku,” smutně konstatoval lodivod Sokolů Lubomír Peterka.

Ve výjimečné formě se ukázal rozehrávač Beksy Tomáš Vyoral. Ten díky patnácti bodům, dvanácti doskokům a jedenácti asistencím zapsal druhý triple double v řadě, což je v Česku téměř nevídané. „Jsem za to samozřejmě rád, ale hlavně mě těší, že jsme vyhráli. Od první minuty jsme dali jasně najevo, kdo je lepším týmem. Celý zápas jsme kontrolovali naší výbornou energií a obranou,“ pronesla hvězda nejen tohoto duelu.