FK Era-Pack Chrudim – Mados MT Hradec Králové 5:3 (1:1)

Branky: 19. a 25. Rodrigo, 25. a 37. Max, 38. Rešetár – 7. Jošt, 29. Merkl, 40. Beran.

Úvod utkání patřil domácím, jejich střelecké pokusy ale byly většinou nepřesné. A tak jako první málem uhodili Hradečtí, paradoxně jejich gólman Menšl, který si všiml z branky hodně vysunutého svého protějška Tona, a dlouhým výkopem jej přeloboval, míč ke štěstí Era-Packu však skončil pouze na břevně. Chrudimští odpověděli o dvě minuty později příležitostí Rešetára, Menšl ale vytáhl sérii perfektních zákroků. Do vedení šel v 7. minutě Hradec Králové, když Jošt dostal v předbrankovém prostoru příliš volna a napodruhé toho dokázal využít. Domácí nejsou na prohrávání v naší nejvyšší soutěži zvyklí, zapnuli na plné obrátky a hned za půl minuty mohlo být po krásném uvolnění Rešetára srovnáno, překonaného Menšla ale zachránila tyč. Za pár desítek vteřin šla rána Chmelíka z voleje těsně vedle a chvíli poté „zazdil" stoprocentní šanci Felipe, když před poloprázdnou brankou nedokázal přesně zakončit nahrávku od Maxe. Hosté nevěděli, kam dřív skočit, vedení ale drželi i v 11. minutě po tutovce Slováčka, kterou skvěle zneškodnil Menšl, i o minutu později, kdy Rodrigo orazítkoval spojnici tyče a břevna. Ve 14. minutě se z velkého tlaku vymanil na chvíli Beran a Ton musel vytáhnout jeden ze svých parádních zákroků, aby nebylo s Era-Packem ještě hůře. Jinak ale pokračovala až drtivá převaha domácího favorita, Hradecké však držel Menšl, který vyškrábl třeba i pokus Felipeho směřující do šibenice. V 17. minutě zkusili Chrudimští chvíli po oddechovém čase hru bez brankáře a tato varianta jim přinesla ovoce. Nejprve tedy ještě brejk hostů pohotově zblokoval Slováček, aby pak v 19. minutě vymyslel chytrou kolmici Alvarito, míč doputoval k Rodrigovi a ten konečně zlomil kouzlo gólmana Menšla 1:1. Domácí pokračovali v power play a chvíli nato už mohli vést, prudká rána Rešetára však skončila opět jen na tyči. Když pak Menšl těsně před sirénou vychytal Alvarita, odcházely oba týmy do kabin za nerozhodného stavu.

V úvodu druhého poločasu se pokračovalo podle stejných not jako v tom prvém. Chrudim už sice zase měla Tona v kleci, ale jinak si vylamovala zuby na Menšlovi, konkrétně hned dvakrát Rešetár a jednou Chmelík. Až přišla 25. minuta a v ní dva tvrdé údery favorita. Nejprve předvedl skvělou akci Max, při níž bleskurychle zasekl míč a tvrdou ranou do vzdálenější šibenice nedal hradeckému gólmanovi šanci. A uběhlo pouhých 13 vteřin a Rodrigo zužitkoval spoustu prostoru, který mu Hradečtí dali (3:1). Vrátit Mados na dostřel mohl po minutě Holec, Ton byl ale pozorný, stejně jako chvíli nato při pokusu Vydareného. Na konci 29. minuty se však hosté kontaktní branky přece jen dočkali. Do míče se z voleje opřel Merkl (3:2) a drama bylo na světě. Za čtyři minuty se tento „Skutečák" v hradeckých barvách mohl stát hrdinou utkání, z bezprostřední blízkosti trefil ve skluzu ale jen Tona do hrudi. O všem se tak rozhodlo v posledních čtyřech minutách zápasu. Ve 37. minutě Dentinho milimetrovým centrem od postranní čáry posadil míč na hlavu Maxe, který jej „jen" uklidil do sítě a tím dal (jak se později ukázalo) vítěznou branku střetnutí. Minutu nato poslal autovou rozehrávku do předbrankového prostoru Rešetát a od nohou jednoho z hostujících hráčů se míč odrazil za záda gólmana Menšla popáté. O vítězství Era-Packu bylo definitivně rozhodnuto, dvacet vteřin před koncem už jenom kosmeticky upravil konečný výsledek z brejku Beran.

Chrudim: Ton – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, Max, Dentinho, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Hradec Králové: Menšl – Friedl, Srkal, Holec, Černý, Beran, Jošt, Vydarený, Merkl, Fidra.

Jeden z dvojice trenérů futsalového Era-Packu Jaroslav Bartůšek se po vítězném, ale nesmírně těžkém zápase s Madosem Hradec Králové rozhovořil: „Jednalo se o velmi těžké utkání, které jsme si ale v podstatě udělali těžkým sami, když jsme jen v první půli trefili čtyři tyčky, nemohli dát jinak výborně chytajícímu gólmanovi Menšlovi branku ani z těch nejvyloženějších šancí a nakonec pustili Hradec do vedení. Důležitým momentem byly v úvodu druhého poločasu dvě naše rychlé branky, které znamenaly odskok na 3:1. Bohužel jsme si zase nechali dát gól na 3:2 a ještě jednou soupeře jak se říká „nechali čuchnout", nakonec jsme však utkání zvládli. Jak jsem ale říkal již v úvodu, nebylo to pro nás vůbec jednoduché střetnutí, oproti jiným zápasům nám tentokráte scházela taková ta lehkost v zakončení.

Ono je to ale na jednu stranu logické. Když u nás soupeř ještě v 15. minutě vede a dlouho pak drží nerozhodný stav, je jasné, že se při vidině nečekaného úspěchu kousne a snaží se, seč mu síly stačí. Kdyby prohrával třeba už 5:0, byl by jeho výkon jiný. Zde bych chtěl asi vyzdvihnout naši hru bez brankáře, kterou jsme s kolegou Danielem v 16. minutě zkusili. Nebyli jsme schopni dát gól ve čtyřech, tak jsme na vývoj zareagovali takto a tato taktika stoprocentně vyšla a splnila svůj účel.

Koho bych v zápase vyzdvihl? Velmi dobrý výkon určitě odvedl Rodrigo. Byl vidět v zakončení, dal i dvě branky, hodně znát byl zejména v defenzivní činnosti, kde vybojoval spoustu míčů. Proto asi jeho. Za bojovnost a snahu zlomit nepříznivý vývoj ale musím pochválit celý tým.

Teď nás čeká příprava na páteční derby ve Vysokém Mýtě. Kvůli reprezentačním povinnostem (Česká republika hraje dva zápasy na Ukrajině pozn. autora) bude do středy chybět Rešetár, což ale určitě nebude problém. Lukáš je hráč, který se hned po příjezdu dokáže plnohodnotně k týmu připojit. Ještě měl scházet i Matěj Slováček, ale kvůli drobným šrámům právě ze zápasu s Madosem Hradec Králové se reprezentačnímu trenéru Neumannovi omluvil."

Jan Bartek, asistent trenéra Hradce: „Dostali jsme se do vedení. Téměř celý poločas jsme i s trochou štěstí dokázali Chrudimské ubránit. Ve druhé půli jsme během minuty dvakrát inkasovali. Sice jsme ještě dokázali snížit na rozdíl jediné trefy, ale domácí v závěru přidali dva góly. Nám se pak už jen podařilo kosmeticky upravit skóre. Sice jsme byli celý zápas pod tlakem, ale náš výkon byl kompaktní. Zataženou obranou jsme dělali Chrudimi problémy."

Další výsledky – 18. kolo: Teplice –  Tango Brno 8:1, Kladno – Benago Zruč n. S. 1:4, Třinec – Mělník 4:2, Helas Brno – Sparta Praha 2:4.

Tabulka:
1.    Teplice    17    17    0    0    109:22    51
2.    Chrudim    17    16    0    1    103:21    48
3.    Benago Zruč    18    13    0    5    91:62    39
4.    Sparta Praha    18    11    3    4    78:59    36
5.    Vysoké Mýto    16    8    1    7    60:57    25
6.    Tango Brno    17    7    2    8    66:62    23
7.    Helas Brno    17    7    1    9    53:57    22
8.    Hradec Králové    17    5    1    11    59:89    16
9.    Slavia Praha    16    3    4    9    45:68    13
10.    Třinec    18    3    4    11    45:82    13
11.    Kladno    17    3    3    11    35:78    12
12.    Mělník    18    0    1    17        39:126    1