2.NHbL-VÝCHOD

Ježci H. Městec - Jokerit Chrudim 7:4 (1:1, 3:2, 3:1).

Branky: 5. a 42. Novák, 21. R. Böhm, 26. Hutla, 30. Kalvoda, 34. Doležal, 45. Papadopulos 18. a 40. Dobrovolný, 13. Kišš, 19. Turčani.

V dosavadních třech vzájemných zápasech se pokaždé z výhry radoval Jokerit, a tak byla domácí motivace zřejmá. Vstup do utkání sice měli lepší hosté, ale jejich gól nebyl pro postavení hráče v brankovišti uznán. V 5. minutě přišla na druhé straně nacvičená kombinace kolmice V. Mlejnka našla Nováka a ten prostřelil Novelinku. Odpověď si ve 13. minutě přichystal Kišš, který si skvěle naběhl za obranu na pas Turčaniho (1:1). Úvod druhé třetiny patřil Chrudimi a nejprve Dobrovolný a minutu po něm Turčáni jasně ukázali, kdo do tohoto kola vedl tabulku 1:3. Jenže Ježky tento nepříznivý průběh nepoložil, spíše naopak. Vytvořili si převahu (tato část 14:6 na střely) a ještě do přestávky se jim po brankách R. Böhma, Hutly a Kalvody dokonale povedlo otočit skóre. Na začátku poslední třetiny potrestal faul Turčaniho Doležal (5:3) a výhra Ježků se začínala rýsovat. Pět minut před koncem sice ještě Dobrovolný kontaktním gólem snížil, ale hra Jokeritu vabank otevřela prostor pro brejky Heřmanova Městce, z nichž Novák a Papadopulos uzavřeli účet utkání.

Sestavy Ježci Heřmanův Městec: P. Menc L. Menc, Míšek, J. Böhm, Podařil, V. Mlejnek, Hutla Macenauer, Kozel, R. Böhm, Doležal, Kalvoda, Kopriva, Novák, Jošt, Papadopulos, Kadaňka. Jokerit Chrudim: P. Novelinka Vágner, R. Staněk, Turčáni, Nevečeřal Kišš, Čejgl, D. Staněk, Bureš, Trojek, L. Novelinka, Dobrovolný.

Josef Kozel, předseda oddílu Ježci Heřmanův Městec: „Nemůžu říct, že bychom byli až tak lepší než Chrudim, ale jednoznačně se projevila letní příprava a také to, že na naší střídačce je trenér. Skvělé individuality Jokeritu tak na vývoj zápasu byly samy. Výsledek nepřeceňujeme, ale je pro nás dobrým odrazem k honbě za play-off. Za týden ve Svitavách na tento výkon potřebujeme navázat. Teď už bude důležitý každý bod."

KHbL ČECHY VÝCHOD

Jokerit Chrudim B - Holcim Prachovice 8:2 (1:0, 3:1, 4:1)

Branky: Dyntar, Kišš a Seidler 2, Filip, Gabriel Dvořák, Kosina.

Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale první dvě třetiny byly velice vyrovnané a Prachovice hrály dobře. Do zápasu vstoupili aktivněji domácí a v 5. minutě se prosadil Dyntar. Poté však hosté hru vyrovnali a na začátku druhé třetiny se jim podařilo srovnat Dvořákem. Nerozhodný výsledek netrval ale dlouho, po nahrávce Čermáka se podruhé prosadil Dyntar. Důležitou třetí branku pak vstřelil Filip a do druhé přestávky přinesl uklidnění do domácích řad Seidler, když k překvapení všech jeho bekhendová střela od modré skončila v brance. V poslední třetině už na hřišti kraloval Jokerit, který přidal ještě čtyři branky.

Sestavy Jokerit Chrudim: P. Novelinka Krupka, L. Novelinka, Švarc, Žáček Dyntar, Čermák, Kišš, Filip, Solnický, Seidler, Papoušek, Gabriel. Holcim Prachovice: Brož Sotona, Dvořák, Kosina, Mašek Katrušin, Hruban, Živný, Jerusalém.

Chlumec n. C. B - H. Městec B 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky: 6. Kosina, 41. Tuček 7. Chmelík, 23. R. Böhm, 24. Kalvoda.

Rezervě Ježků se dokonale podařilo soupeře zaskočit, samozřejmě s přispěním trochy štěstí. Skóre utkání otevřel nejlepší hráč celého duelu Kosina, který v přesilovce propálil P. Mence. Hostům se ale hned o minutu později taktéž v početní výhodě podařilo vyrovnat, když Chmelík dokonale ukryl střelu za klubko těl. V druhé části byl mírně aktivnější Chlumec, ale pozorná obrana Heřmanova Městce mu dělala problémy. Navíc ve 23. minutě využil v další přesilovce zmatku v brankovišti nejrychleji Radek Böhm. A hned o minutu později zasadil domácím další ránu Kalvoda 1:3. Třetí dějství se neslo ve znamení Chlumce s výsledkem ještě něco udělat a pět minut před koncem vykřesal jeho naději Tuček. Po kontaktním gólu spustili domácí opravdu drtivý tlak, ale brankář Petr Menc ukázal, že je stále jedním z nejlepších gólmanů, kteří kdy ve východních Čechách vyrostli, a díky němu a také obrovské bojovnosti celého týmu Ježci výhru udrželi.

Sestava Ježků Heřmanův Městec B: P. Menc T. Mach, O. Mach, Pavlíček, J. Böhm Kalvoda, Kozel, R. Böhm, Chmelík, Secký, Honek, Kopriva.

1. Delta Pce 33 26 4 2 1 184:68 88