Po sezoně 2005/6 skončily házenkářky Hlinska v I. lize páté a ve čtvrtfinále play off je vyřadil čtvrtý Tymákov. Po minulém ročníku 2006/7 patřil Hlineckým dokonce čtvrtý post a s pátými Přešticemi je až do semifinále posunul zlatý gól Bonaventurové. Přes Dobrušku do finále nepostoupily, v utkání o třetí místo je porazil Tymákov, na který mají děvčata z Vysočiny smůlu. Zbyla tedy „bramborová“ medaile. A jak to bude letos, když tento kolektiv dosáhl až na třetí příčku prvoligové tabulky?

Trénink na play off?

Hlinsko – Žatec 23:19

Souboj třetího se šestým týmem tabulky začaly domácí házenkářky ve velkém stylu a do přestávky získaly pětibrankový náskok – 12:7. Pravým opakem se stal druhý poločas, kdy hlinecká obrana včetně brankářky „vyhořely“, soupeř nebezpečně dotahoval a jen štěstí, že první domácí útok byl opět při střelecké chutí. Shodou okolností na sebe obě družstva narazí v následujícím play off. Sestava a branky Hlinska: Zubová – Kadaníková, I. Volfová, Černá, Poulová – Bonaventurová 11, Horáčková 5, Kvapilová 1 – Zezulová 2, Melounová 2, P. Volfová 2.

Výměna postavení

Hlinsko – Chomutov 17:15

Hosté měli před Hlinskem bodík navrch a tak nedělní zápas, jak se dalo očekávat, přinesl kvalitní a dramatickou házenou s nerozhodným poločasem 7:7. Jak se brankářce HK nedařilo v průběhu druhé půle sobotního utkání, tak v tomto případě podala dobrý výkon, navíc chytila i „šestku“. Obrana předvedla svůj standard a první útok opět zářil. Branky: Bonaventurová 10, Kvapilová 3, Melounová 2, Volfová a Zezulová po 1. Po této derniéře si soupeřky pořadi v tabulce vyměnily.

Lenka Boguajová, trenérka HK Hlinsko: „Před víkendem jsme si přáli nějaké body, nakonec jsme vybojovali čtyři. Pokud by se svaz nezabýval zbytečným prodlužováním sezony – nadstavbou částí play off, skončili bychom na krásném třetím místě. Nyní nás čeká čtvrtfinálový dvouzápas opět se Žatcem (v sobotu tam, doma v neděli od 11.55 hod.). Pro nás se jedná o nejpřijatelnějšího soupeře, ale nám bude v obou víkendových zápasech citelně scházet nejlepší střelkyně Štěpánka Bonaventurová. Nechci holky nijak podceňovat, ale s tímto handicapem bude postup do semifinále asi těžký. Proto vyzývám: holky, musíme zabojovat, situace v postupu je zcela otevřená.“

Ilona Bonaventurová, vedoucí družstva HK: „Po víkendových vítězných zápasech jsem brečela radostí, ale brzy přišlo zklamání. Třetí místo je náš veliký úspěch. Dcera Štěpánka je vázána povinnostmi ve škole, kde je jejím studijním oborem sport. V pátek odjíždí škola na pět dní na Slovensko pro zápočet na lodích. Dalším problémem u děvčat je jejich uvolňování ze zaměstnání. Máme jedinou brankářku Renatu Zubovou, ke které nutně sháníme posilu. Pokud si naši výzvu přečte šikovná dívka z okolí, jež se nebojí míče a chtěla by to zkusit, bude jenom vítána. A nakonec stojíme před otázkou. Přihlásit – nepřihlásit pro nový ročník ligovou soutěž?“

Čtvrtfinále play off (hraje se ve dnech 31. 5. a 1. 6.) ve dvouzápasových dvojicích – doma, venku: Rokytnice – Tymákov, Modřany – Dobruška, Žatec – Hlinsko, Přeštice – Chomutov. Semifinále se hraje ve dnech 7. a 8. 6. a o následujícím víkendu 14. a 15. 6. je na programu zápas o 3. místo a finále.

(dom)