MIROSLAV ALEXA,
jednatel Klubu rekreačních běžců Chrudim
1. Každý měsíc organizuji běh na Monaku, ať už jde o Malou či Velkou cenu, ale pořádáme i maraton. Například na Velké ceně Monaka se letos poběží již 36. ročník! Já už ale jenom organizuji a zařizuji věci spojené kolem těchto běhů, včetně vytýčení tratě. Zařídit musím také různá povolení jako třeba od Lesů, zajišťuji běžcům parkování a podobně. Na celou organizaci je nás pět, jmenovitě Jan Zajíc, já, Láďa Čumpelík z Nasavrk, případně pomohou Jindra a Pavel Zemanovi. K závodům ještě připravuji noviny, a jelikož hodně maluji, používám do nich své obrázky. Noviny pak dávám běžcům jako jednu z cen, protože obrázky jsou většinou se sportovními motivy. Jinak dělám hlavně obrázky pro děti. Vyrobil jsem také již dvě knížky – omalovánky jsem vytvářel pro město a pro chrudimský region. Naposledy jsem vypracoval omalovánky s Městskou policií. Také pořádám různé výstavy fotografií z naší činnosti.

2. Dovolená u důchodce? Teď jsem většinou doma, projedu se maximálně na kole. Poblíž Bítovan mám chalupu, kde se rekreuji. Občas je tam dobré koupání na rybníku, ale o prázdninách tam nerad jezdím, protože je zde příliš živo. Moře mě neláká, už jsem byl v Rumunsku, Bulharsku, Itálii a stačilo mi to. A co se týče období, mám raději zimu než horké léto.

ŠTĚPÁN POPELKA,
trenér druholigových basketbalistů BC Darren Chrudim
1. V současné době jde basketbal zatím stále mimo dění, ale jen do úterý 11. srpna, kdy začíná příprava na nový ročník. Do něho bychom měli nastoupit se stejným kádrem a pouze s jedním novicem. Tím bude pardubický hráč U19 Miroslav Večeřa, mladší bratr Honzy, který za nás už nějaký čas hraje. Soutěž začíná v první polovině října. V přípravě se nejprve zaměříme na získání fyzičky, poté přidáme basketbalové prvky a sehrajeme několik přípravných zápasů. V tomto směru jsme v jednání s BK Pardubice – U19 a Slovanem Přelouč.

2. Tento týden trávím dovolenou na chatě v Oldříši nedaleko Poličky. O práci zde není nouze, navíc ji prokládám jízdou na kole a osvěžuji se koupáním v místním potoce. Další dovolenou si vybírám tak, že si prodlužuji víkendy, a opět se přesunu na Oldříš. Tady mám opravdový klídek, k moři mě to neláká.

Zbyněk BUŘVAL,
předseda fotbalového SK Stolany
1. Nejvíce mě v současné době zaměstnává moje povolání zootechnika. Trápí mě nízká cena mléka. Naopak mě těší, že jsme v letní přestávce zrekonstruovali hřiště, což si myslím, že se nám povedlo. Radost mám z toho, že nám přibývají děti, už máme v klubu tři družstva: starší a mladší přípravky a mladší žáky. Bohužel musel skončit s činností pro nedostatek hráčů dorost, naopak jsme založili „B" tým dospělých.

2. Dovolenou mám za sebou. S manželkou Lenkou jsme strávili týden v Nízkých Tatrách. Šlo o příjemné odpočinutí, které vyplňovaly procházky a teplé koupele. Další si vybírám spíše pracovně a dle potřeby.   Jaromír Doležal