O výsledcích, kterých dosáhl se mu před rokem ani nesnilo. Sezónu končí s titulem juniorského mistra Evropy a malým křišťálovým glóbem. Nyní ho však čeká další těžká zkouška v podobě přechodu do dospělé kategorie.

„Vstupuji mezi světovou elitu. Je brzy něco plánovat, natož mluvit o cílech nahlas. Rozhodně mě nečeká mě nic lehkého," ví mladý biatlonista ze Včelákova.

Letošní sezóna byla z vašeho pohledu velmi úspěšná. Dá se říci, že i životní.
Na letošní sezónu jsem vsadil vše, i co se týče školy. Před začátkem jsem si vytyčil cíl podívat se do top ten alespoň na jednom ze dvou šampionátů. Když se teď ohlédnu, tak jsem se neumístil hůř, než na devátém místě. Samozřejmě vždycky se dá něco zlepšit, ale jinak jsem nad očekávání spokojený.

Už vám došlo, jak velkého úspěchu jste dosáhl nebo ho spíše doceníte až za pár let?
Abych řekl pravdu, tak žiji v přítomném čase a v tento moment už na to vzpomínám jen jako na velmi dobrou sezónu. Vlastně už to beru jako standard, což mě trochu mrzí, ale je potřeba se neustále posouvat dál.

Jste si vědom, že vynikajícími výsledky jste na sebe upletl bič?

Odteď budou horší výsledky vždy považovány za neúspěch.

Tak už to ve sportu bývá, když sportovec něco zajede, chce víc a víc, ne vždy se to i přes maximální úsilí musí podařit. Každá další sezóna se vyvíjí jinak, toho si můžeme všimnout i v „dospělém" biatlonu. Ovšem mám od sebe určité očekávání.

Obsáhlý rozhovor čtěte tento týden v Týdeníku Chrudimska na str. 28-29.